Rozjetý Zlín Čáslav zastavit nedokázala, lídr druholigové tabulky vyhrál počtvrté v řadě

21. srpen 2010, 21:07
(aktualizováno: 22. srpen 2010, 11:53)

Zlín - Fotbalisté FC Zenit Čáslav v sobotu vyrazili na Moravu s odhodláním navázat na nedělní vítězství nad Sokolovem. V týdnu je ale potkala nepříjemnost, když se zranil brankář Ondřej Volšík. Na lavičku s áčkem do Zlína tak vyrazil i gólman B týmu Michal Míšek.

Zlín - Čáslav 1:0 (1:0)

V prvním poločase si převahu udržovali Zlínští: V 16. min. byl blízko vedoucímu gólu Elšík po Šmahajově rohu, ve 24. min. Zenit na brankové čáře zachránil Růžička po hlavičce Zbožínka.Ve 28. min. si gólman Bárta poradil se slabou střelou R. Dobeše. Mezi tři tyče se na druhé straně nevešla Šislerova rána z pokutového území a ve 36. min. se už skóre měnilo: Švachův prudný centr zprava našel v šestnáctce nabíhajícího Poznara, který hlavou nedal Bártovi šanci - 1:0.

Také po přestávce si domácí udržovali převahu. V 57. min. po Pazderově úniku Bárta vytáhl tvrdou ránu Šmahaje, v 62. min. si čáslavský gólman poradil i se střelou Poznara. Ten samý hráč byl v 76. min. blízko druhému gólu, ovšem jeho rána jen těsně minula pravou tyč.

Čáslavští chtěli ve Zlíně hrát aktivně. "To se nám bohužel nepodařilo," litoval čáslavský trenér Pavel Malura a zápas rozebral: "V první půli jsme se poměrně výrazně nechali zatlačit a sami si nevytvořili žádné vážnější šance. Domácí jich naopak měli poměrně dost a nakonec to vyústilo v jejich gól, i když padl po naší velké chybě." Do druhé půle Čáslavští přeskupili řady a do útoku ke Kopicovi a Kunáškovi poslali Fikejze. "Více jsme drželi míč, ovšem bez výraznějších šancí. Zlín si výsledek už pohlídal."

Domácí v průběhu celého utkání zahrávali téměř dvě desítky rohových kopů. "Rohy většinou následovaly jeden po druhém," upozornil Pavel Malura. "S odvracením rohů jsme měli velké problémy a proto většinou z jednoho rohu byly ještě tři další," přiznal čáslavský kouč.

Branka: 36. Poznar. Rozhodčí: Nenadál - Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Švach, R. Dobeš, Zbožínek - Šisler. Diváků: 2374. Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Novák (73. J. Dobeš), R. Dobeš, Elšík, Švach (90. Šrom), Šmahaj - Poznar (81. Borák). Trenér Marek Kalivoda. Čáslav: Bárta - Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička - Fikejz, Prášil (77. Štětina), Šisler, Racko (64. Bartl) - Kopic, Kunášek. Trenér Pavel Malura.