Střelecký koncert proti Žlebům Petr Mrštík okořenil hattrickem

15. listopad 2010, 17:49
(aktualizováno: 15. listopad 2010, 17:50)

Sedlec - Na závěr podzimní sezóny okresního přeboru Viktoria Sedlec na svém hřišti přivítala SK Transpa Spartak Žleby, který v loňské sezony postoupil ze druhého místa ze III. třídy s 61 body. Žleby se vrátily do okresního přeboru po pětileté odmlce. Oba v předposledním kole naplno bodovali: Sedlec porazila Kaňk na jeho hřišti 3:2 a Žleby doma rozstřílely vysoko Malešov 5:1.

Sedlec - Žleby 5:1 (3:0)

Prvních dvacet minut Viktoria Sedlec přehrávala soupeře ve středu hřiště. Domácí začali náporem. Již ve 2. min. po Mrštíkově centru z levé strany hlavičkoval vedle brány hostů útočník Stolín. O minutu později přihrál napříč vápnem z levé strany opět Mrštík, ale útočník Jelínek v pádu ve vápně nepřekonal brankáře Auersvalda. Ani ve 4. min. nepadnul gól. Po Jelínkově centru se ve vápně k hlavičce dostal osamocený Stolín. Mohl míč zpracovat, ale hlavičkoval v záklonu nad branku hostů. Po čtvrthodině hry gólman Auersvald poprvé zasahoval, když vytěsnil Mrštíkovu střelu ze střední vzdálenosti na roh. Pro změnu na druhé straně se ve 20. min. ke střele z velkého vápna dostal záložník Kordík, ale z otočky pálil nepřesně nad branku domácích. Podobně se dařilo i útočníku Vašíčkovi, který z trestného kopu z pětatřiceti metrů pálil těsně nad břevno Šilhánovy branky. Mnozí domácí diváci si určitě vzpomněli na Paběnice či Křesetice, kdy hráči Viktorky několikrát neproměnili mnoho šancí, což se naštěstí pro domácí v sobotním zápase neopakovalo. Protože přišla 23. min. a útočník Jelínek poslal z půlky hřiště záložníka Volence do brejku. Ten si pohrál s obranou soupeře, udělal kličku Auersvaldovi a placírkou po zemi otevřel skóre - 1:0. Hosté po půlhodině hry vyrovnali hru ve středu hřiště a hrozili především trestnými kopy, ale do vyložených šancí se nedostávali. Ve 31. min. kapitán Linhart poslal ze standardní situace z levé strany prudký míč do šestnáctky, ale ani jeden z útočníků, Vašíček či Bláha, neusměrnili jeho centrovaný balón do branky. O minutu později po přihrávce Spáčila se dostal do úniku střelec úvodní branky Volenec, ale vybíhající brankář Auersvald jeho úmysl vystihnul a míč vyrazil do strany. Ve 39. min. obrana hostů sice odvrátila centr Lukáše Tvrdého, ale odražený míč se dostal k Mrštíkovi, který zpoza velkého vápna přízemní střelou k pravé tyči překonal gólmana hostů. - 2:0 Ještě do poločasu Viktoria Sedlec dala branku do šatny. Ve 45. min. Auersvald opět zasahoval, když vyrazil pohotovou střelu Lukáše Tvrdého na roh. Mrštíkův zahraný třetí rohový kop z pravé strany nečekaně skončil v brance gólmana Auersvalda. Centrovaný míč se odrazil na malém vápně a skončil v levé šibenici. - 3:0 Byla to nejkrásnější branka utkání.

I přestože se ve druhém poločase rozdávaly žluté karty, více diskutovalo i tak padaly branky a to na obou stranách. Úvod druhého dějství patřil hostům. Nejprve v 52. min. se Žleby dožadovaly pokutového kopu, když ve vápně byl faulován kapitán Linhart poté, co se prokličkoval přes tři protihráče do vápna. Jenže píšťalka rozhodčího Josefa Rejhona z Horek nad Sázavou zůstala bez odezvy a nechal hru pokračovat. Poté v 58. min. ze střední vzdálenosti to zkoušel útočník Vašíček, ale gólman Šilhán byl připraven a nadvakrát jeho pokus kryl. Na Vašíčkovu střelu, domácí odpověděli, nejlépe jak mohli a to brankou. V 66. min. na Mrštíkovu přihrávku po zemi z levé strany napříč malým vápnem si na zadní tyč naběhl útočník Jelínek a střelou do odkryté brány zvýšil na 4:0 pro Sedlec. Nakonec se Žleby čestného gólu dočkaly a to v 67. min., když si na Linhartův trestný kop na přední tyč z leva naskočil osamocený záložník Kulka a hlavou do protipochybu brankáře Šilhána snížil hrozivé skóre na 4:1. V 74. min. Žleby opět zahrávaly standardní situaci ze stejné pozice jako 67. min. jen k blíže k vápnu. Linhartův nebezpečný trestný kop do malého vápna odhlavičkoval s velkým přehledem stoper David Pavlík. V 80. min. se záložník Petr Mrštík na konec dočkal hattricku, když levačkou potřetí v zápase překonal gólmana Auersvalda. Na Volencův třetí roh druhého dějství z levé strany si na přední tyč naběhnul muž zápasu Petr Mrštík a levačkou z malého vápna ranou k bližší tyči upravil na konečných 5:1. Viktoria Sedlec tak potvrdila tři body ze hřiště Sokola Kaňku a doma deklasikovala vysoko Transpu Spartak Žleby 5:1.

Branky: 39., 45., 80. Mrštík, 23. Volenec, 66. Jelínek - 67. Kulka. Rozhodčí: Josef Rejhon. ŽK: Stolín, L. Tvrdý, Zdychynec - Vašíček, Linhart. Diváků: 90. Sedlec: Šilhán - M. Poul, Pavlík, Zdychynec, Hvězda - Volenec, L. Tvrdý, Jak. Spáčil, Petr Mrštík - Jelínek, Stolín (64. Vrba). Trenér Luboš Votava. Žleby: Auersvald - Kubát, Marousek, Piskač (77. Hronek), Mil. Kořínek - Kulka, Arient (63. J. Šindelář), Linhart, Kordík - Vašíček, Bláha (42. M. Šindelář). Trenér Libor Petříček.