Střídající debutant a čerstvý třicátník Martin Schnabl byl blízko ke vstřelené brance

3. květen 2011, 10:57
(aktualizováno: 3. květen 2011, 10:57)

Sedlec - Fotbalisté Viktorie Sedlec v 19. kole okresního přeboru v sobotu hostili Jiskru Zruč n. S., svého tabulkového souseda. Třetí Viktorka nasbírala 34 bodů a naposledy doma porazila Malešov 1:0. Pátá Zruč si doma poradil s Kaňkem 5:0. Viktoriáni měli Jiskře co vracet, neboť na podzim venku prohráli 3:0.

Sedlec - Zruč n. S. 7:0 (3:0)

Na mokrém trávníku Viktoria Sedlec od úvodních minut diktovala tempo hry. Hosté se ještě nestačili rozkoukat na hříšti a už prohrávali - 1:0.  O první gól zápasu se postarali sourozenci Mrštíkové: Již v 5. min. si na přihrávku Petra Mrštíka za obranu Zruče naběhnul jeho bratr Pavel a z malého vápna nadvakrát překonal brankáře Jíru. Útočník Mrštík svoji pohotovou dorážkou pod břevno rozjásal domácí fanoušky.

O minutu později po sedleckém autu z pravé strany si Petr Mrštík zpracoval míč na hrudi a z otočky levačkou z vápna střílel těsně vedle pravé šibenice zručské branky. Ve 13. min. se do dobré příležitosti dostal záložník Volenec, který zpoza vápna vyslal přízemní střelu. Brankář Jíra sice Volencovu střelu vyrazil do strany, ovšem jeho spoluhráč v útoku Pavel Mrštík nedobíhal. V 18. min. si Viktoria Sedlec vychutnala obranu Zruče doslova a do písmene. Na hranici velkého vápna obránce Marcel Poul prostrčil míč mezi dva stopery nabíhajícímu Hvězdovi, který z levé strany z první oslovil Volence. Ten placírkou k pravé tyči upravil pro zatím na 2:0.  Naopak Jiskra byla ve středu zálohy a v útoku oproti podzimu naprosto jalová.

Svému jménu v názvu klubu zručtí fotbalisté čest nedělali, protože jiskra jim chyběla záloze i útoku. Až v 20. min. gólman Zdeněk Tvrdý poprvé zasahoval, když po střelu záložníka Matouše ze střední vzdálenosti vyrazil do autu. Do sedlecké branky se po půl roce postavil Zdeněk Tvrdý ml. Naposledy chytal na podzim na Kaňku a nevedl si špatně. Několikrát podržel svoje mužstvo. Hosté se nemohli opřít o svoji nejsilnější zbraň a tou byly standardní situace, protože v sobotu neměli svůj den. Jako ve 23. min. když Koudelův zahraný trestný kop z levé strany skončil ve zdi. Naopak Viktoria Sedlec udeřila z brejku.

Ve 27. min. z pravé strany útočník Gono poslal přihrávku po zemi napříč malým vápnem na záložníka Hvězdu, pro kterého nebyl problém nastavit levou nohu a trefit prázdnou branku – 3:0.

Po půl hodině hry středem hřiště po ose Havránek- Sahula se ke střele ze střední vzdálenosti dostal útočník Koudela, jenže gólman Zdeněk Tvrdý jeho štiplavou ránu nadvakrát kryl. V prvním poločase to byla také nejnebezpečnější akce v podání soupeře.

Aby to pro Zruč nebylo málo, ještě do přestávky přišla o vyloučeního hráče. Minutu před koncem prvního poločasu šel předčasně do sprch za dvě žluté karty Michal Váňa, když u pravé lajny fauloval ze zadu Pavla Mrštíka.

Ve druhém dějství se obraz hry v podání Viktorky nezměnil, naopak sedlečtí fotbalisté vstřelili další čtyři góly. V 85. min. se na hřiště dostal střídající Martin Schnabl, který do mistrovského utkání okresního přeboru zasáhl vůbec poprvé. A od Zbyňka Zdychynce navíc převzal kapitánskou pásku.

V 86. min. Tvrdý na pravé straně uvolnil M. Poula, který přihrál napříč malým vápnem. "Naběhl jsem si na přední tyč z druhé vlny a čekal jsem nahrávku pod sebe. Jenže kdybych nezastavoval, mohl jsem vstřelit svoji premiérovou branku," litoval debutant Martin Schnabl.

V 88. min kapitán Havránek při odkopu nechtěně napálil míč přímo na hlavu Schnabla a jeho "hlavička" letěla těsně vedle levé tyče zručské branky.

"Děkuji fotbalovému klubu TJ Viktoria Sedlec funkcionářům, hráčům, za podporu fanoušků, asistentovi Zdenku Tvrdému staršímu. Děkuji otci Čestmírovi, který se přišel podívat na svého syna. Neposlední řadě i trenéru Luboší Votavovi, který se nebál mě postavit na posledních pět minut v zápase okresního přeboru mezi Viktorii Sedlec – Jiskra Zruč nad Sázavou. Děkuji, Všem za tento krásný dárek mým třicetinám a splnění dětského snu," nezapomněl poděkovat Martin Schnabl.

Branky: Hvězda 2, Volenec 2, Gono, Vrba, Pavel Mrštík. Rozhodčí: Říha. ČK: 44. M. Váňa (Zruč). Diváků: 50. Sedlec: Z. Tvrdý - M. Poul, Zdychynec, Kožnar, Pavlík - Volenec, L. Tvrdý, Petr Mrštík, Hvězda - Pav. Mrštík, Gono. Střídali Jan Vavřina, Schnabl, Vrba. Trenér Luboš Votava. Zruč n. S.: Jíra - Z. Louda, J. Havránek, O. Jouza, Hájek - Viktora, Sahula, Matouš, M. Váňa - Koudela, Cudlín. Trenér Petr Jouza.