Střídající Radim Holub domácím ještě zavařil, Čáslav tři body ale uhájila

18. květen 2014, 19:42
(aktualizováno: 18. květen 2014, 20:10)

Čáslav - Ve 28. kole ČFL FK Čáslav přivítal MFK Chrudim. Podzimní utkání obou soupeřů s příchutí derby skončil remízou 1:1. V neděli ve Vodrantech ale domácí ovládali zápas až do příchodu svého bývalého hráče Radima Holuba, který dvěma brankami zadělal na dramatickou koncovku:

Čáslav - Chrudim 3:2 (2:0)

Čáslavští sehráli dobrý první poločas. Hosty zaskočili svou aktivitou, vyhrávali osobní souboje, lépe kombinovali a také si připravovali šance. První pozdrav chrudimskému gólmanovi poslal Pokorný, jehož tečovaná rána skončila v Mrázkově náručí. V 6. min. už ale brankář hostů kapituloval: Po dobré spolupráci s Melechovským na pravé straně Šandera odcentroval a Mrázek proti volnému Abenovi neměl šanci - 1:0. V dalších minutách Šandera zachytil kombinaci hostů, vyrazil k brejku, vyměnil si míč s Dolejšem, který to zkoušel technicky, ale nepřesně. Další míč propadl za chrudimské stopery, ale ani Kocourek netrefil přesně. K jediné šanci v první půli se hosté dostali ve 31. min.: Po standardce hlavičku Adámka Antošík vytáhl, ale jen k Linhartovi, který naštěstí dorážel vedle. To ve 35. min. míč z pravé strany Dolejš posunul na Šanderu, který tvrdou ranou k tyči nedal Mrázkovi šanci - 2:0.

Po změně stran se hra více vyrovnala, ovšem Čáslavští přidali důležitou třetí branku: V 59. min. Kocourkovu pěknou ránu brankář Mrázek konečky prstů vytáhl na roh, po kterém hlavou skóroval Rendla - 3:0. V 65. min. měl Mrázek hodně práce i s trestným kopem Šandery, ze standardky ale skóroval v 72. min. na druhé straně střídající Holub: Po jeho parádní ráně za zeď do horního rohu se Antošík natahoval marně - 3:1. Aby toho nebylo málo, v 86. min. stejný hráč doklepl balón do čáslavské sítě podruhé a zadělal tak na dramatickou koncovku. V posledních minutách pak zákrok gólmana Mrázka na pronikajícího Dolejše zaváněl penaltou, ovšem kopalo se od brány. To už Čáslav mrzet nemuselo, tři body uhájila.

Čáslavský trenér Jan Kmoch byl po vítězství svého celku spokojený. "K tomu, abychom porazili silnou Chrudim, musí hráči hrát maximálně soustředění a s maximálním nasazením," chválil svůj tým za první poločas. Obraz hry se ale změnil po příchodu Radima Holuba. "Je to top hráč, který něco odehrál a jeho zkušenosti se projevily. Na hřišti byl jeho příchod okamžitě znát," poznamenal Jan Kmoch.

"V prvním poločase jsem řadu našich hráčů nepoznával, řada hráčů byla na vystřídání," zlobil se chrudimský kouč Pavel Jirousek. "Po přestávce jsme chtěli více napadat stopery, chvíli se zdálo, že bychom se zápasem mohli něco udělat. Pak ale přišel třetí gól, který nás srazil," přiznal. Na hřiště se pak dostal Radim Holub, který dvěma góly hosty dostal ještě do hry. "Měl zdravotní potíže, proto jsem náš klubový klenot šetřil," vysvětlil trenér hostů a dodal: "Domácí vyhráli naprosto zaslouženě."

Branky: 6. Abena, 35. Šandera, 59. Rendla - 72. Holub. Rozhodčí: Teuber - Kyncl, Mydlář. ŽK: Abena - Adámek, Langr. Diváků: 214. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla, Kunášek - Dolejš, Pokorný, Hoffmann (67. Ujec), Abena, Kocourek (77. Ojini) - Melechovský (77. Mandula). Trenér Jan Kmoch. Chrudim: Mrázek - Řezníček, Linhart (46. Vágner), Radouš, Adámek - Vodrážka - Luptovský (64. Holub), Kesner, Mastík, Nadrchal (69. Langr) - Vácha. Trenér Pavel Jirousek.