Trenér Kutné Hory Radim Truksa: "Musíme si přiznat, že jsme Velimi nestačili"

26. červenec 2011, 20:26
(aktualizováno: 26. červenec 2011, 20:27)

Nové Dvory - Fotbalisté Sparty Kutná Hora v úterý sehráli přípravné utkání s divizním celkem FC Velim. Na novodvorském hřišti prakticky celé utkání kontrolovali hosté, kteří Spartě uštědřili sedmigólový políček.

Kutná Hora - Velim 1:7 (1:3)

Kutnohorští na svého soupeře nestačili. Prakticky jedinou střelu na velimskou bránu vyslal J. Kulhánek, ovšem gólman Hrdina si poradil. To branky dávali Velimští: Už po jedenácti minutách M. Vácha vrátil křižnou přihrávku na Zelinku, který poprvé prostřelil gólmana J. Dastycha - 0:1. Kutnohorští se vůbec nedostali do hry, prohrávali osobní souboje, kombinovali nepřesně a nestačili zachytávat rozehrávku soupeře. Ve 28. min. po Zelinkově centru upravil Kacafírek hlavou na 0:2. Jedinou branku Sparty si připsal P. Růžička, když proměnil pokutový kop za odpískanou ruku Wolfa - 1:2. Jenže ještě před přestávkou Kacafírek upravil na 1:3, opět hlavou, i když tentokrát po centru M. Vajgla - 1:3.

Na začátku druhého poločasu se zdálo, že by Kutnohorští mohli Velim potrápit více, ovšem vrcholem jejich snažení byl v 56. min. nacvičený signál po rohovém kopu, jenže M. Tomíšek těsně minul tyč velimské brány. Góly ale dávali hosté: V 58. min. Melechovský z trestného kopu na 1:4. Když v 63. min. utekl kutnohorské obraně Psohlavec a nadvakrát překonal J. Dastycha, bylo po zápase. Kutnohorští už prakticky jen zápas dohrávali, navíc inkasovali další dvě branky - v 68. min. Kubík jemnou tečí po centru zprava upravil na 1:6 a ten samý hráč v 86. min. se prokličkoval až před gólmana - 1:7.

Trenér Radim Truksa musel spolknout těžkou porážku. "Dostali jsme pěkný výprask," uvedl. "Dá se ale říci, že zaslouženě," přiznal a pokračoval: "I když je výsledek velmi krutý, Velim nás přehrávala po celé utkání jednoznačně. Směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční vůbec a kromě penalty jsme měli jednu, možná dvě akce, které mohly skončit i lépe. Celkově jsme ale Velimi nestačili, to si musíme přiznat."

Kutná Hora nastoupila bez pěti hráčů základní sestavy - Šimona, Filipce, Skokana, Macha a Auera. "Velimi jsme vyšli vstříc a zápas na poslední chvíli přeložili na úterý, proto měli někteří kluci už jiný program a nemohli tady být," vysvětlil absence kouč. "Tento týden stav hráčů ale snižovat budeme, do nedělního zápasu s Polepy už půjdeme s kádrem, který by měl v Kutné Hoře být i na podzim," naznačil nakonec Radim Truksa.

"Bylo to jednoznačné utkání, domácí ve druhém poločase fyzicky odpadli a naše kvalita se projevovala od začátku," upozornil velimský trenér Jakub Stach a dodal: "Měli jsme tam hezké akce a góly, hlavně, aby nám do vydrželo do mistráků." Velim vystřídala do obou poločasů prakticky dvě jedenáctky, chystá se v nejbližší době zužovat kádr? "Ještě je čas, ještě to necháme chvíli otevřené. V sobotu sice hrajeme pohár v Nové Pace, ale kádr budeme zužovat až tak po týdnu," naznačil velimský kouč.

Branky: 43. pok. kop P. Růžička - 11. Zelinka, 28., 45. Kacafírek, 58. Melechovský, 63. Psohlavec, 68., 86. Kubík. Rozhodčí: Pudil - Kučera, Fidra. ŽK: P. Růžička - M. Vácha. Kutná Hora: J. Dastych - Bareš (46. M. Šváb), M. Tomíšek, P. Růžička, Kozel - O. Tomíšek, Černohlávek (60. Jarkuliš), M. Frejlach, M. Papoušek (46. Holub) - J. Kulhánek (46. Luňáček), A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Velim I. pol.: Hrdina - Urban, Třešňák, V. Antoš, Parys - M. Vácha, M. Vajgl, Snop, Wolf - Kacafírek, Zelinka. Velim II. pol.: Svoboda - D. Vácha, Regner, Třešňák, Říha - Volavka, Mužík, Vaníček, Melechovský - Psohlavec, Kubík. Trenér Jakub Stach.