Trenér Petr Vrabec musel komentovat první porážku sezony, Žižkovu stačil jediný gól

19. srpen 2012, 12:44
(aktualizováno: 19. srpen 2012, 12:45)

Praha - V tradičním čase neděle 10.15 začal zápas Čáslavi na Viktorii Žižkov. Hosté nezachytili nápor domácích už od první vteřiny a brzy inkasovali. I když byla potom hra vyrovnaná, na stavu se už nic nezměnilo.

Hodnocení zápasu na Žižkově se trenérovi Čáslavi Petru Vrabcovi vešlo do jediné stručné věty. "Zaspali jsme začátek a prohráli 1:0, toť vše," prohlásil. Nepříjemný moment hosté řešili už před začátkem zápasu, kdy je rozhodčí nepustil na hřiště ve standardní sadě dresů pro venkovní dresy. "To absolutně nechápu, co si pan rozhodčí vymyslel. To mi hlava nebere, to je od rozhodčích absolutně neprofesionální," zlobil se a k zápasu dodal: "Domácí měli asi více šancí, my jsme se do příležitostí moc nedostali. Naše akce bohužel končily před vápnem. Standardní situace ze hry se nám moc nedařily, Viktorka o jeden gól vyhrála zaslouženě. My budeme bojovat dál, bereme zápas od zápasu. Nekoukáme nikam dopředu a každý zápas chceme odehrát na solidní úrovni."

Trenér Viktorie Žižkov Roman Nádvorník svému týmu naordinoval gól už v prvních deseti minutách. "Jsme spokojení se vstupem do zápasu, hráči splnili přesně to, co jsme od nich očekávali," chválil svůj tým za úvod zápasu a k dalším minutám řekl: "Mrzí mě, že jsme ze tří stoprocentních šancí v prvním poločase nepřidali druhý uklidňující gól. Místo toho jsme soupeře pustili do hry, my jsme naopak přestali běhat a byli málo aktivní. Druhý poločas jsme chtěli začít podobně jako ten první, chtěli jsme ukázat kvalitu na míči a to se nám nepovedlo. Soupeř byl v prvních dvaceti minutách lepší a měl více ze hry. Paradoxně jsme dvě stoprocentní šance měli my. Jsem zklamaný, že tak zkušené mužstvo, které se nám podařilo poskládat, nedotáhne zápas do klidného konce. Jinak jsme jediní, kteří neprohráli a nedostali ze tří zápasů gól. Také jsme zvládli druhý zápas po sobě doma, což je také těžké. To vše o něčem svědčí."