Trenéra Radka Dobrého zklamal přístup některých starších dorostenců Čáslavi

20. srpen 2013, 11:03
(aktualizováno: 20. srpen 2013, 11:03)

Čáslav - V dalším kole krajského přeboru starší i mladší dorostenci FK Čáslav přivítali na domácím hřišti SK Spartak Příbram.

U19: Čáslav - Sp. Příbram 2:3 (1:1)

A byli to hosté, kteří se v 10. min. ujali vedení. Netrvalo to však příliš dlouho a domácí srovnali premiérovým gólem Rolence. Takto skončil i první poločas, kdy v jeho závěru měli přece jen více ze hry domácí, ale ani několik zahrávaných standardních situací branku nepřineslo.
Ve druhém poločase se skóre měnilo nejdříve v 55. min. kdy agilní Rolenec po důrazu v osobním souboji vstřelil svůj druhý úspěch a otočil vedení na domácí stranu. Příbramští kontrovali o pět minut později dobře zahraným rohovým kopem, kdy nacvičený signál proměnili na vyrovnání. A i další standardní situace přinesla hostům úspěch, rohový kop a nedůraz domácí obrany a hosté se ujali vedení 2:3. Závěr utkání a spíše platonický tlak již nic nepřinesl a tři body se stěhují do Příbrami.

"Utkání rozhodly dvě standardní situace, které jsme bohužel neubránili," zlobil se čáslavský trenér Radek Dobrý a doplnil: "V druhé polovině utkání se také projevovala fyzická převaha hostů. Zklamaný jsem z přístupu některých hráčů, kteří se za nepříznivého stavu nedokáží o vítězství více poprat."

Branky Čáslavi: Rolenec 2. Čáslav: Kovařík - Macháček (75. Zoufalý), Šindelář, Kareš, Toman - Malina, Kratochvíl (70. Petržílka), Netáhlo, Kováč (70. Veselý) - Kokeš, Rolenec. Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-08-20 ]]

U17: Čáslav - Sp. Příbram 3:0 (1:0)

Po nešťastné porážce v Mnichově Hradišti a s cílem získat premiérové tři body na domácím hřišti šli do utkání mladší dorostenci FK Čáslav. Do první šance se dostali v 8. min Pavlíkem, ale jeho střela šla vedle branky. V 15. min. předvedl svoji rychlost Petržilka, kdy po levé straně utekl hostující obraně, předložil míč na velké vápno, ale k zakončení již nedošlo. Hosté hrozili sporadicky, kdy se snažili především vysoko napadat rozehrávku domácích a těžit z chyb obrany. Ve 30. min. mohl ve své druhé velké šanci skórovat Pavlík, kdy se obtočil kolem hostujícího obránce, ale jeho střela opět minula branku.

Domácí se přeci jen vedení dočkali v 37. min. a to z trestného kopu z levé strany, který zahrál Šmatlán tak, že míč zaplul do sítě hostů. Ve druhém poločase v 50. min. potvrzuje vedení Petržilka na 2:0. Příbramští mohli snížit o chvíli později, kdy se hostující útočník ocitnul sám před brankou, ale domácí brankař ho vychytal. Definitivní podobu zápasu dal v 60. min. Lebduška a do prázdné branky pečetil na 3:0.

"První poločas byl z naší strany hodně rozházený, množství nakopávaných míčů, nepřesností, v podstatě žádná kombinace," přiznal trenér Čáslavi Radek Toman a navázal: "Klid přinesla naše první branka a přeci jen zlepšená hra v druhém poločase. Je potřeba dále pracovat na zakončení, opět jsme si vytvořili spoustu šancí, ale často tápeme, což by se v dalších zápasech nemuselo vyplatit."

Branky: Šmatlán, Petržilka, Lebduška. Čáslav: Gajdošík - Šimůnek, Basl, Richard, Semrád - Petržilka (66. Tuzar), Masopust (72. Vidlák), Šmatlán, Fuxa - Šlejmar (41. Lebduška), Pavlík (60. Štěpánek). Trenér Radek Toman.