Tři body pro Chotusice zajistil v poslední minutě střídající Marek Netáhlo

27. březen 2016, 19:02

Chotusice - 14. kolo okresního přeboru se dohrálo v neděli, kdy na hřiště Sokola Chotusice dorazili fotbalisté z Paběnic:

Chotusice - Paběnice 2:1 (1:1)

Domácí zazlobili už v úvodu, kdy na dlouhý R. Goliáše před Černovským nedosáhl hlavou Všetečka. V 15. min. se už ale Chotusičtí gólově prosadili: R. Goliáš uprostřed hřiště získal míč, vsunul J. Goliáše, který si poradil i s Černovským - 1:0. Hosté vyrovnali ještě před přestávkou: Blahník se snažil kolmou přihrávkou vysunout Fuksu, který se na hranici šestnáctky mezi beky prosadil a míč nezachytil ani špatně vybíhající Staš - 1:1. V závěru prvního poločasu domácí přece jen soupeře přimačkli, ovšem z několika rohů nic nevytěžili a střelu J. Procházky z úhlu Černovský nohou srazil do bezpečí. Paradoxně největší příležitost měl paběnický M. Šrámek, ovšem z dobrého místa přestřelil.

Ve druhé půli domácí stupňovali tlak, ovšem nejprve měli šance hosté: Veselý po brejku pálil vedle a o pár chvil později jeho další střelu vyrazil gólman Staš. V 57. min. Chotusičtí míč do paběnické sítě dostali, ovšem Horynův gól rozhodčí neuznal, protože jeho asistent dlouho signalizoval ofsajd. V 80. min. Paběnice utrpěly ztrátu, když Veselý zastavoval rodící se rychlý útok faulem na J. Goliáše a byl vyloučen. Rozhodnutí přinesla až poslední minuta: Po rozehraném trestném kopu J. Goliáš "procedil" svou střelu v hradbách těl a téměř doslova kutálející míč obrana paběnic odvrátit nedokázala - 2:1.

"Tři body jsou více než zlaté," ulevil si domácí trenér Petr Hnízdo. "Kácov B včera vyhrál, pro nás to bylo utkání o šest bodů," upozornil. "Po celé utkání jsme byli lepší, druhá půle se hrála jen na jednu bránu. Jen nám chybí více štěstí v koncovce. V sestavě máme čtyři mladší hráče, které jsme vytáhli z dorostu. Ještě jim chybí zkušenost. Klobouk dolů před nimi," uzavřel.

O prohře Paběnic rozhodla branka v samotném závěru utkání. "Tři hráči tam byli za námi a nikdo nereagoval," zlobil se hrající trenér Michal Blažek, který se zlobil na různý metr rozhodčích. "Veselý byl vyloučen po faulu, který byl na druhé straně úplně stejný a bez potrestání," rozčiloval se. "Je to pro nás nezasloužená prohra, nemám slov," dodal.

Branky: 15. J. Goliáš, 90. Netáhlo - 36. Fuksa. Rozhodčí: Sojka - Uher, Fencl. ŽK: M. Procházka, Horyna - Tichý, Blažek, Lebruška. ČK: 80. Veselý. Diváků: 100. Chotusice: Staš - M. Procházka (70. Dospěl), Kuna (68. Tuzar), Mar. Hubáček, Všetečka - Lub. Fedorovič, J. Procházka (55. Netáhlo), Žilka, R. Goliáš - Horyna, J. Goliáš. Trenér Petr Hnízdo. Paběnice: Černovský - Tichý, Blažek, Lebruška, M. Votava - Krupička, Fuksa, Blahník, M. Zikmunda (55. Sochr), Veselý - M. Šrámek. Trenér Michal Blažek.

1 Tupadly 15 12 0 1 2 39:11 37
2 U. Janovice B 15 10 2 0 3 37:19 34
3 K. Hora B 15 8 2 2 3 39:23 30
4 Malín 15 6 3 2 4 34:28 26
5 Sázava B 15 6 3 1 5 32:33 25
6 Malešov 15 5 3 2 5 30:28 23
7 Zbraslavice 15 6 2 0 7 42:35 22
8 Hlízov 15 6 1 2 6 29:29 22