Tři hráči Kutné Hory bojují s chřipkou, v přípravě Sparta porazila Třemošnici

26. leden 2019, 12:42

Kutná Hora - Po dvou zápasech s divizními soupeři narazili fotbalisté Sparty Kutná Hora na tým z pardubického krajského přeboru - ŽSK Třemošnice. Na zasněžené umělé trávě v Kutné Hoře padlo v sobotu před obědem devět branek!

Kutná Hora - Třemošnice 6:3 (2:1)

Do vedení se dostali hosté ve 29. min., když skóroval Hejcman po centru T. Formana z levé strany - 0:1. Ještě do přestávky Kutnohorští skóre otočili, když Nekvinda srovnal a FIlipec po rohovém kopu upravil na poločasových 2:1. V prvním poločase měl další příležitost Nekvinda, dvakrát se hlavou neprosadil Hradílek, který potom v samostatném úniku hledal ještě Marka a šance branku nepřinesla.

Hradílek se dvakrát prosadil po přestávce, když nejprve z dorážky upravil na 3:1 a v 62. min. potom zakončil akci ve velkém vápně - 4:1. V 75. min. Semrád upravil hlavou na 5:1 po trestném kopu z levé strany a Franc zvýšil o chvíli později už na 6:1. Kutnohorští potom na chvíli vypadli z role a soupeř korigoval na 6:3 - Nejprve D. Forman po nahrávce Hecjmana a v 80. min. Hejcman vytěžil z přihrávky středem obrany branku na konečných 6:3. Závěr zápasu už Sparta zvládla a připsala si první vítězství v zimní přípravě.

"Proti Kolínu jsme hráli na dobré terénu, ale zase v mrazu, další dvě utkání jsme odehráli na sněhu. Výsledky z posledních dvou zápasů jsou divoké, ale spousta gólů padlopo chybách, které by na kvalitním hřišti asi nebyly," uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. "Je to ale součást přípravy, hřiště se snažil Bedřich Franc alespoň trochu upravit, pro obě mužstva bylo stejné. Nikdo se nezranil a to je důležité," zdůraznil. Ve stavu nemocných jsou z kutnohorského týmu momentálně Kacafírek, Rosendorf a Bílek, kteří bojují s virózou. "Minimálně čtrnáct dní dostanou všichni stejnou minutáž, dále už budeme střídat méně," připomněl a doplnil: "Příští týden by měl začít Marek Wolf, měl by s námi absolvovat soustředění."

"Zápas jsme odehráli celkem slušně, v úterý jsme teprve začali se zimní přípravou," upozornil třemošnický trenér Jiří Turek. "Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli dobré utkání," dodal.

Branky: 36. Nekvinda, 43. Filipec, 53., 62. Hradílek, 75. Semrád, 77. Franc - 29., 80. Hejcman, 78. D. Forman. Rozhodčí: Mucha - Herda, K. Kafka. Kutná Hora: Malý (46. Jeřábek) - Matoušek (46. Franc), Exner, Filipec, Saulich (46. Cimr) - Semrád - Marek, Piskač, Nekvinda (76. J. Kulhnánek) - J. Kulhánek (60. Matoušek) - Hradílek. Trenér Radek Kulhánek. Třemošnice: Oswald (46. Mrázek) - Jelínek, Culek, D. Forman, Petr - Šmídl, J. Vančura, Filip, T. Forman (60. T. Tomíšek) - M. Král, Hejcman. Trenér Jiří Turek.