Tupadly nezvládly zápas ve Vrdech, děravá obrana si odvezla sedm gólů

6. srpen 2016, 19:32

Vrdy - K dalšímu přípravnému utkání nováček I. B třídy Star Tupadly nastoupil na hřišti fotbalistů ve Vrdech. Střetnutí se jim nepovedlo, už v prvním poločase chaotická obrana inkasovala pětkrát!

Vrdy - Tupadly 7:1 (5:1)

Hosté nejprve dokázali pochytat dlouhé míče soupeře, ovšem domácí v 15. min. zakombinovali ve středu hřiště a Jiří Luňáček šel sám na bránu - 1:0. Tupadelští srovnali ve 31. min., když Hašek vysunul kolmou přihrávkou za obranu Koudelku - 1:1. Hostující obrana ale hrubě chybovala a výsledkem bylo jasné vedení soupeře. Ve 34. min. P Růžička poslal Jiřího Luňáčka, který před brankou našel Nováka - 2:1. Po dlouhém odkopu vrdského gólmana Kořínek neudržel Jiřího Luňáčka - 3:1, ve 42. min. O. Tomíšek spolu s Jiřím Luňáčkem získali míč a Novák zvýšil na 4:1. Ještě před přestávkou Jiří Luňáček potrestal další hrubou rozehru tupedelské obrany a upravil na poločasových 5:1.

Domácí pod dojmem vysokého brankového rozdílu se dostali do herní pohody, dobře kombinovali, připravovali si šance a vstřelili ještě dvě branky: Střídající Nesládek hlavou po rohovém kopu zvýšil na 6:1 a stejný hráč skóroval opět hlavou v 71. min., kdy si počkal na Novákův centr z pravé strany u zadní tyče - 7:1.

"Chyběli nám někteří kluci, ti, co dostali šanci, se o své místo poprali a zamotali mi hlavu," uvedl spokojený trenér Vrdů Karel Truksa. "Prvních deset minut se hledali, pak splnili to, co měli," doplnil.

Menší spokojenost zavládla na lavičce hostů. "Je to další přípravné utkání, chyběla nám bojovnost, pohyb a vůle po vítěství," zlobil se trenér Tupadel Stanislav Krajíček. Hosty zradila také obrana, jejíž chyby Vrdy nekompromisně trestaly. "Oba stopeři, jak Krajíček, tak Kořínek jsou zranění," vysvětlil kouč a dodal: "Bylo vidět, že nám zkušení hráči chybí. Jako jsou Radek Kruml, Dušan Pipek, Vojta Vondra, Vašek Pipek. Dnes někteří hráči na hřišti vůbec nebyli vidět, tento přístup je špatný. Na dalších, kteří se měli ukázat, bylo vidět, že na to nemají. Je to ale pořád jen tréninkový zápas."

Branky: 15., 40., 44. Jiří Luňáček, 34., 42. Novák ml., 51., 71. Nesládek - 31. Koudelka. Rozhodčí: Miloslav Pospíšil. ŽK: M. Tomíšek. Vrdy: J. Šindelář - J. Růžička, Šolta, M. Tomíšek, Bajo - O. Tomíšek, J. Šindelář, Novák ml., Jan Luňáček - P. Růžička, Jiří Luňáček. Střídali Nesládek, Hronek. Trenér Karel Truksa. Tupadly: Remeš - Hošek, Kořínek, R. Krajíček, Hudec - Semrád, Císař, Hašek, Chvátal - Koudelka, Smutný. Střídali Lipták, Průcha, Krupička. Trenér Stanislav Krajíček.