Uhlíři potřetí doma stoprocentní

5. září 2009, 19:32

Uhlířské Janovice - V pátém kole I. A třídy uhlíři hostili rezervu spojeného týmu FK Brandýs - Boleslav. A podobně jako ve dvou domácích případech proti Týnci n. S. a Rejšicím vyhráli i v sobotu.

U. Janovice - Brandýs-Boleslav B 2:0 (1:0)

Po pěti minutách skóre 3:0. Ke smůle uhlířů však nikoliv skóre vstřelených branek, ale neproměněných gólových možností. Hned v 1. min. vyslal L. Bohatec míč za Kotase na nabíhajícího Wolfa, na jehož polo centr - polo střelu nedosáhl u vzdálenější tyče R. Špitálník. Ve 3. min zaváhal opět Kotas, kolem něhož se po brankové čáře prosmýkl R. Špitálník, ovšem zpětnou přihrávkou nenašel žádného ze svých spoluhráčů. A v 5. min. to zkoušel z druhé strany M. Svoboda, jehož centr sklepával Wolf na kopačky střílejícího R. Špitálníka, v tomto případě se vyznamenal Chrpa. Gólovou radost nepřinesly ani další přicházející možnosti – po hlavičce R. Špitálníka zasahoval Chrpa, stejně jako po střele Kopeckého, projektil Churavého skončil těsně vedle. Hostující hráči byli v prvním poločase směrem dopředu celkem neškodní. Mohli však těžit z ind.chyb uhlířů, jako tomu bylo např. v 19. min. Míč nezasáhl Kopecký, po Antošově střele z první poprvé výrazně zasáhl Verner. Ve 29. min. nahrávkou mající oči vyzval L. Bohatec ke skórování M. Svobodu – 1:0. Ještě ani nedoznělo rozhlasové hlášení a mohlo být vyrovnáno. Další souboj Antoš – Verner vyzněl naštěstí vítězně pro domácího golmana. A jelikož ve 40. min po Antošově hlavičkovém prodloužení zakončoval Štěpánek nad bránu, šli uhlíři do kabin za jednogólového vedení.

Po přestávce se hostující hráči více osmělovali k útočným výpadům. Nejprve zkoušel pozornost Vernera technickým obstřelením zdi z trestného kopu Matějovský, po centru Vyroubala a zakončení Antoše se dokonce míč otřel o tyč. Hodně vzruchu přinesla 60. min.: Hrubou chybu Chrpy mohl potrestat důrazný R. Špitálník, jenž byl hostujícím nedovoleně zastaven. K exekuci pokutového kopu se postavil Churavý, ovšem strážce hostující svatyně nepřekonal, a to ani při opakovaném pokusu (pohyb golmana proti předpisům). Tato situace hráčlm Brandýsa pomohla, vycítili svoji šanci. Střelu Matějovského vyrážel Verner, Antoš mířil nad bránu. V 68. min. však přišel útočný výpad M. Svobody vyšperkovaný gólovou nahrávkou Wolfovi – 2:0. Tím bylo o vítězi rozhodnuto, i když hosté asi stále doufali v obrat. V 84. min. neudržel Verner míč ve svých rukavicích, nabídnutá možnost však Štěpánka překvapila. A když stejný hráč zakončoval po stand.situaci Matějovského ve skluzu těsně vedle domácí svatyně, skončilo utkání vítězstvím uhlířů 2:0.

Podle trenéra Milana Knížka domácí fotbalisté sehráli v prvních patnácti minutách dobrou partii. "Vypracovali jsme si tři tutové šance, ale bohužel jsme je neproměnili," litoval příležitostí a pokračoval: "Potom už se hrál neurovnaný fotbal. Naštěstí po pěkné akci Lukáše Bohatec protlačil míč na Martina Svobodu a ten zavěsil. Druhý poločas byl z naší strany už lepší, šance si vypracovala obě mužstva, ale celkem jednoznačná převaha byla na naší straně." Na 2:0 zvýšil v 70. min. Wolf po pěkné akci M. Svobody.

Milan Knížek do zápasu tentokrát nepostavil Milana Čálka. "Má zdravotní problémy," vysvětlil kouč.

Branky: 29. M. Svoboda, 70. Wolf. Rozhodčí: M. Vlk – Pechanec, Chovanec. ŽK: Kopecký – Chrpa, Vyroubal, Cruz. U. Janovice: Verner - Kopecký, M. Novotný, Vojt. Vančura, M. Kulhánek - M. Svoboda (84. Hurt), Churavý, Uher, Wolf - R. Špitálník, L. Bohatec (73. T. Kulhánek). Trenér Milan Knížek. Brandýs–Boleslav B: Chrpa – Kotas, Cruz, Matějovský, Slováček – Vyroubal, Hrdina, Souček, Bojkovič – Antoš (77. Staněk), Štěpánek. Trenér Alexandr Samuel.