Uhlíři prý mohli i prohrát

16. květen 2010, 19:41

Kouřim - Fotbalisté FK Uhlířské Janovice byli v neděli hosty Kouřimi. Týmu, který stejně jako oni v I. A třídě - skupina B nashromáždil 29 bodů. Po poločasovém vedení hostů domácí srovnali a ke konci měli i blíže k vítězství.

Kouřim - U. Janovice 1:1 (0:1)

Úvodní minuty se soupeři spíše oťukávali. Na straně jedné střílel M. Snížek, na druhé straně R. Špitálník, oba však mimo brankovou konstrukci. V 15. min pohrdl po nahrávce M. Svobody v tzv. jasnou pozicí M. Kulhánek, když míč pouze olízl pravou tyč z vnější strany. Tím jakoby odstartovala územní převaha uhlířů, vyjádřená však pouze jedním gólem. Při obranném odkopu T. Kulhánka domácí obrana nechytila Wolfa do ofsajdové pasti, ovšem jeho pokus o technické zakončení skončil vedle domácí svatyně, po vysunutí L. Bohatce byl Maxian rychlejší M. Svobody a míč ukryl ve svých rukavicích, standardní situaci rozehranou T. Kulhánkem za svá záda Maxian nepustil. Za domácí se snažil o zakončení převážně T. Erler, jenž se však potýkal s přesností svých projektilů. Jak má vypadat vzorová střela ukázal ve 36. min. L. Bohatec – 0:1. I přes možnosti na konci poločasu, kdy na jedné centr M. Kulhánka odvracel před Churavým na poslední chvíli Novák, na straně druhé při obdobné situaci zasahoval Strnad před Teplým, šli do kabin s výsledekem spokojenější uhlíři.

Druhá polovina utkání však zastihla uhlíře v útlumu, za což byli v 57. min. potrestáni vyrovnávacím gólem. Po centru M. Snížka a nejistém výběhu P. Hromádky do malého vápna T. Erlerem vracený míč "uklidil" M. Novotný na rohový kop. Ten rozehrál Královský a dílo dokonal Trojan – 1:1. Domácí celek vstřelený gól jakoby polil živou vodou, šance střídala šanci, ovšem ta koncovka… Standardní situaci těsně za hranicí velkého vápna nasměroval M. Snížek pouze do zdi, odražený míč vysoko nad, chybnou malou domů Uhra vystihl T. Erler, po střetu s vyběhnuvším P. Hromádkou se marně dožadovali domácí hráči další standardní situace. Uhlíři byli viditelně v útlumu, a jen střelecké nemohoucnosti především M. Erlera mohou děkovat za zisk bodu. Spolupráci M. Snížka právě s M. Erlerem dobře přečetl P. Hromádka, po standardní situaci rozehrané Královským nedůrazně hlavičkoval M. Snížek z malého vápna, brejkovou situaci M. Erlera na poslední chvíli zastavil M. Novotný, při dalším rychlém útoku a nahrávce M. Snížka zakončoval vedle brány T. Erler. A když M. Erler nevyužil v samém závěru další z nahrávek za obranu uhlířů, skončil zápas nerozhodně 1:1.

"Získaný bod je málo, naši situaci moc neřeší," povzdechl si po zápase nový trenér na domácí lavičce Ladislav Hájek. "První poločas byl vyrovnanější s více šancemi na straně Uhlířských Janovic, druhý však vyzněl jasně pro Kouřim, kdy hlavně sourozenci Erlerové mohli dát minimálně tři branky," byl zklamán Ladislav Hájek. Ten působil u celku Kouřimi i na konci podzimu. "Ten kádr je ještě užší, je menší výběr oproti podzimu, není kam sáhnout, a to nás ještě čekají těžké zápasy např. s Čáslaví B, Kutnou Horou, s Pyšely." Za jeden z hlavních úkolu považuje Ladislav Hájek hráče probudit: "Hráči mi připadají skleslí, i na tréninku."

"S hrou mužstva spokojený nejsem," podotkl trenér FK Uhlířské Janovice Josef Bohatec. "Nakonec jsme mohli i prohrát, druhý poločas jsme nezvládli," dodal. Hosté se ujali vedení pěknou střelou Lukáše Bohatce zhruba z pětadvaceti metrů. Jenže vedení uhlíři nedokázali pojistit ani udržet. "Ve druhém poločase nám chyběla větší bojovnost a nasazení," upozornil trenér. "Hlavně hráči nesplnili dané úkoly. Nevím, jestli včera neporušili životosprávu," naznačil a navázal: "Soupeři ze spodní poloviny tabulky nám vůbec nevyhovují." A to v příštím kole budou Uhlířské Janovice hostit poslední Rožďalovice. "To bude asi ještě těžší zápas než s Čáslaví B nebo Kutnou Horou," obává se trenér. "Jsem rozladěný, v Kouřimi jsme měli vyhrát," uzavřel své hodnocení.

Branky: 57. Trojan - 36. L. Bohatec. Rozhodčí: Rybka – Kaucký, Kudrjavcev. ŽK: Trojan, Skalický, J. Snížek, T. Erler – M. Svoboda. Kouřim: Maxian – Novák (46. Pánek), Skalický, Pokorný, J. Snížek – Teplý, M. Snížek, Trojan, Královský – M. Erler, T. Erler. Trenér Ladislav Hájek. U. Janovice: P. Hromádka - Uher, T. Kulhánek, M. Novotný, Strnad - R. Špitálník, L. Bohatec, Wolf, M. Kulhánek (55. Vojt. Vančura) - Stoupa (15. Churavý), M. Svoboda (80. Blecha). Trenér Josef Bohatec.