Uhlířky neudržely nadějné vedení

2. listopad 2009, 20:37

Mnichovo Hradiště - K dalšímu utkání třetí ligy zavítaly fotbalistky FK Uhlířské Janovice na hřiště tabulkového souseda, Mnichova Hradiště. A duel měly rozehraný dobře, po šedesáti minutách vedly již 0:3. Nakonec však zápas skončil 3:3.

Mn. Hradiště - U. Janovice 3:3 (0:1)

Série několika rohů uhlířek v krátkém sledu po sobě bez vážnějšího ohrožení domácí svatyně hned v úvodu utkání nechala diváky fandící celku Mn. Hradiště zcela chladnými, ovšem při šancích N. Zejbrdlichové, tzv. gólovkách, se již "probudily". Ta nejprve po asistenci H. Čeleďové mířila těsně vedle pro ni vzdálenější tyče, kde ještě nabíhala a naštěstí pro uhlířky na míč nedosáhla A. Dostálková. I druhému pokusu, pod který se svými asistencemi podepsaly L. Vávrová a A. Dostálková, chyběly pověstné centimetry. Ze uhlířky odpověděla individuální akcí Z. Vedralová, ovšem více než rohový kop z toho pro hostující hráčky nevyplynulo. Jediný gólový moment prvního poločasu byl k vidění ve 37. min. To byla Z. Vedralová při dalším individuálním průniku faulována a z následné standardní situace mířila přesně za zeď mimo dosah M. Kovrzkové kapitánka uhlířek M. Bílková – 0:1. Na tomto stavu již nic nezměnila ani dorážka M. Beranové po M. Kovrzkovou vyražené střele z kopačky Z. Vedralové.

Druhý poločas zahájila M.Makalová, zaskakující v bráně za K. Veselou, výborným zákrokem, kdy se neohroženě vrhla po míči před nohy L. Vávrové. Podruhé se skóre měnilo v 50. min. To nejprve M. Komrzková zareagovala na lob v provedení M. Beranové. Po následném rozehrání rohového kopu M. Bílkovou a zblokovaném pokusu S. Vejvodové se do míče opřela těsně za hranicí velkého vápna H. Černá – 0:2. Pro úspěšnou střelkyni to byl okamžik hodný zápisu do kronik, neb se jednalo a její premiérovou gólovou radost, i když patří mezi zakládající členky ženské uhlířskojanovické kopané (pozn.: "čekací doba" H. Černé na gólovou trefu od mistrovské sezóny 2000/2001). Poté, co A. Dostálková prošla kolem K. Baranovičové, ovšem zakončila mimo brankovou konstrukci a po samostatném průniku N. Zejbrdlichové a dalším výborném zákroku M. Makalové zasadily uhlířky třetí gólový úder. To nedůraznou L. Koudelkovou obrala o míč na polovně hřiště M. Bílková a svůj nájezd také zakončila – 0:3. Kdo si myslel, že je o osudu utkání rozhodnuto, ten se mýlil. Cestu za jedním bodem odstartovala v 63. min. A. Dostálkov poté, co zachytila výkop M. Makalové od brány a vrátila jej do odkryté svatyně – 1:3. V 71. min. se A. Dostálková prosadila podruhé, když byla rychlejší G. Fialové a pod padající M. Makalovou opět rozvlnila síť – 2:3. Živou vodou pokropený domácí celek, naopak uhlířky nevědíc kam dřív "skočit", toť obrázek posledních minut utkání. Za svoji snahu a nesložení zbraní byly hráčky Mn. Hradiště odměněny v 88. min. Po autovém vhazování a následném poslání míče do pokutového území mířila P. Stejskalová jen do tyče, ovšem dorážkou zajistila bodové dělení A. Dostálková – 3:3.

"Začali jsme dobře, ale první dvě šance, tutovky, jsme nedali," začal hodnotit průběh zápasu domácí trenér Michal Maděra a pokračoval: "Pak jsme bohužel ze standardky dostali gól. Ve druhé půli jsme trošku zaspali v obraně, byl tam nedůraz, což nás trápi celý podzim." Beznadějně vypadající skóre 0:3 dokázaly ale domácí hráčky v posledních třiceti minutách zápasu vymazat. "Holky se nastěstí zvedly, tak jsme zápas dotáhli alespoň na remízu." S ohledem na houpačkový průběh byl Martin Maděra s bodem spokojen. "Myslím si, ze ve druhém poločase jsme soupeřky přehráli, hlavně důrazem, kterým první poločas přehráli oni nás. Když vezmu zápas celkově – první půlku lepší soupeř, druhou půlky my, takže zasloužená remíza." A věřil Martin Maděra za stavu 0:3 ještě v bodový zisk? "V případě rychlého gólu jsem v obrat věřil. Ten góll padnul. Za stavu 1:3 jsem opravdu věřil, že to dotáhneme do bodového zisku," zakončil domácí kouč.

"Remíza má pro nás hořkou příchuť po vedení 3:0 v průběhu zápasu," byla první slova kapitánky uhlířek Marušky Bílkové, ze kterých bylo cítit určité rozčarování. Kde hledat příčiny? I na to se Maruška Bílková pokusila odpovědět: "Ukázalo se ,že fotbal se hraje celých devadesát minut. Ve druhém poločase jsme přestaly být směrem dopředu aktivní a nechaly jsme samy vrátit soupeře do zápasu." Je získaný bod zisk nebo ztráta? "S bodem spokojeni nejsme, z průběhu zápasu ještě teď panuje zklamání," dala jasnou odpověď Maruška Bílková.

Závěrečné utkání podzimní části III. ligy sehrají uhlířky v sobotu od 10.15 hod. Nikoliv však na svém domácím hřišti, ale v sezóně již podruhé v azylu v Ratajích nad Sázavou, kde přivítají soupeřky ze Všestud.

Mn. Hradiště: M. Kovrzková – T. Heltová (41. P. Stejskalová), B. Kubínová, L. Koudelková, I. Kosinová – M. Folprechtová, L. Vávrová, M. Linková, H. Čeleďová – A. Dostálková, N. Zejbrdlichová.

U. Janovice: M. Makalová – G. Fialová, K. Baranovičová, M. Syrovátková, H. Černá – N. Koudelková, Z. Vedralová, S. Vejvodová, L. Prnková – M. Beranová, M. Bílková.

Rozhodčí: M. Paulus. ŽK: 0/1 (M. Bílková).

Ostatní výsledky 8. kola: Dubice – Mělník 3:1, Všestudy – Kutná Hora 1:0, Poděbrady – Liberec B 0:2, Vonoklasy volný los.