Uhlířské Janovice doma ztratily, v zápase s Jílové braly pouze jeden bod

19. květen 2012, 22:41
(aktualizováno: 19. květen 2012, 22:41)

Uhlířské Janovice - Z dosavadních čtyř jarních domácích zápasů dokázali fotbalisté FK Uhlířské Janovice získat pouze jeden bod do tabulky I. A třídy - skupina B. Bilanci si v sobotním zápase se soupeřem z dolní poloviny tabulky moc nenapravili:

U. Janovice - Jílové 1:1 (0:1)

Úvod zápasu se uhlířům nepovedl. Chybný odkop Hromádky ve 4. min. využil nahrávající Nevrlý a do odkryté brány zakončující Galus - 0:1. Jak by se asi utkání vyvíjelo, kdyby v 7. min. po standardní situaci rozehranou Topolem lépe než nad bránu mířil nabíhající Chalupa... V posledních zápasech uhlíři marně hledají střelce, což dokázal v 17., resp. 25. min. v dobrých pozicích hlavičkující Hrstka. Tempo a úroveň hry odpovídající postavení obou celků v průběžné tabulce osvětlila 36. min., kdy technické zakončení Štědronského vyškrábl Hromádka.

Ani po přestávce, kdy řada diváků zůstala v klubovně sledovat hokejové utkání ČR - SR, se úroveň hry významně nezměnila. Přesto v 67. min. dokázali uhlíři srovnat skóre - po Wolfově nahrávce namířil ke vzdálenější tyči Kopecký - 1:1. Blízko toho, aby se stal hrdinou, byl v 75. min. Vedral, který však rozvlnil pouze boční síť. S blížícím se koncem zápasu bylo patrné, že vstřelený gól by byl téměř jistotou pro zisk tří bodů. Možnosti však měli převážně hráči Jílového. Váhání Vedrala nevyužil Hanuš, brejkovou situaci zastavil Uher i za cenu žluté karty, standardní situace z kopačky Vostárka mířila jen do Hromádkovi náruče.

"Jednoznačná ztráta," nebyl pouze s jedním bodem spokojen domácí trenér Jiří Jirsa. I když vzhledem k dopolední porážce Brandýsa n. L. se uhlíři odlepili z posledního místa v tabulce. "To je  jediná pozitivní věc. Doma jsme chtěli a jednoznačně měli vyhrát, což se nám bohužel nepovedlo. Prospali jsme úvodní poločas," měl jasno. Jeho svěřenci inkasovali už po čtyřech minutách: "Začalo to chybným odkopem gólmana, na což jsme nedokázali zareagovat. Pokud budeme dostávat takto laciné góly, budeme těžko bodovat."

V průběhu zápasu měl Jiří Jirsa několik výhrad ke hře, často pobíhal ve vymezém území a gestikuloval. |"Na rovinu říkám, že někteří kluci si neuvědomují, že hrajeme o záchranu. V prvním poločase tomu nedali to, co měli," naznačil. Po přestávce dali někteří diváci přednost hokejovému zápasu ČR - SR. "I když se nám nedaří, jsme rádi za diváckou kulisu," poděkoval skalním fanouškům.

Do druhého poločasu už nenastoupil Martin Svoboda. "V kabině proběhla výměna názorů, Martin nám řekl, že na víc nemá, že hrát nemůže," vysvětlil střídání Jiří Jirsa a shrnul zápas: "Remíza byla asi spravedlivá, v podstatě jsme si žádnou jasnou příležitost nevypracovali." V příštím kole uhlíři pojedou do Poděbrad. V podzimním duelu bylo k vidění několik vyloučení. Dohrají tentokrát uhlíři v plném počtu? "Nerad bych to zakřikl, ale za mého vedení jsme ještě červenou kartu nedostali, i když někteří kluci k tomu namají daleko," poznamenal trenér. A s jakým výsledkem bude Jiří spokojen? "My jsme nevyzpytatelní. Věřím, že body přivezem," uzavřel.

Vzhledem k šancím mohla být remíza pro hosty nakonec zklamáním. "Já to tak neberu," pousmál se trenér Petr Doležal. "I když jsem dali rychlý gól, nebyl jsem z prvním poločasem spokojen, přesto že  jsme ho vyhráli. Ve druhé půli jsme zlepšili nasazení a bojovnost. A i když jsme nakonec jednou inkasovali, s výsledek jsem spokojený," shrnul Petr Doležal průběh zápasu.

Ke konci zápasu jakoby docházely hostům síly. "Hráči měli zdravotní problémy, nebyli na tom dobře, což se na konci zápasu projevilo ve fyzické kondici," vysvětlil Petr Doležal. Po vyrovnání měli uhlíři chvíli mírně navrch. "Samozřejmě vstřelený gól tým nakopne, proto jsme to hráli více odzadu. Myslím, že za celkový výkon bychom si vítězství nezasloužili," zopakoval spokojenost i s jedním bodem hostující trenér, který nepochybuje se  záchranou svého týmu v I. A třídě: "Ještě máme čtyři zápasy, věřím, že potřebné body získáme."

Branky: 67. Kopecký - 4. Galus. Rozhodčí: Procházka - Suchý, Noll. ŽK: Vl. Svoboda, Uher - Galus. U. Janovice: Hromádka - Hrbek, Strnad, Zadražil, Vl. Svoboda - Vedral, Wolf, Kopecký, Jelínek (80. Hošta) - Hrstka (65. Cypra), M. Svoboda (46. Uher). Trenéři Jiří Jirsa, Jiří Uher. Jílové: Pokorný - Janošov (60. Vostárek), Javůrek, Dvořák, Kos - Chalupa, Galus (82. Čmelík), Hanuš, Topol - Nevrlý (55. Müller), Štědronský. Trenér Petr Doležal.