V Čelákovicích bojovali statečně

21. květen 2010, 07:55

Čelákovice - Mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora ve středu dohrávali utkání 16. kola krajského přeboru v Čelákovicích.

Čelákovice - Kutná Hora 2:0 (1:0)

Mladí sparťané nezačali zápas nejlépe. Hned v první minutě zachytil domácí útočník malou domů od Jenčíka, ale brankář Foršt jeho šanci zneškodnil. O minutu později ovšem domácí zahrávali roh a než Kutnohorští stačili pokrýt nejvyššího hráče domácích, který si z pozice beka na roh naběhl, byl míč v jejich brance 1:0.

Ve 13. min. měli hosté velkou příležitost vyrovnat. Míča krásně rozběhl Škrobáka, který hned z voleje střílí na domácí branku. Bohužel, jeho střela se odrazila od spojnice brankové konstrukce. Hned z protiútoku šel sám na Foršta domácí útočník, Zdenda ovšem excelentně zakročil a skórovat mu nedovolil. Zbytek prvního poločasu byl již bez velkých šancí.Několik pokusů při jejich vytváření odvrátila hostující obrana a nebo zasahoval velice jistý brankář z přípravky Foršt.

I druhý poločas byl více o bojovnosti než o kombinační hře. Promáčený trávník to ani moc neumožňoval. Přesto ve 37. min. domácí své vedení zvýšili na 2:0. To Puchoň skoro od půlky sváděl běžecký souboj s domácím hráčem, který se s míčem řítil na Forštovu branku. Bohužel, malým důrazem se mu míč z kopaček sebrat nepodařilo. Tento hráč bez obtíží svou akci úspěšně zakončil.

Kutnohorští mohli korigovat ve 41. min.: Masopust vyslal do šance Lodinského, jeho zakončení chyběl ovšem důraz a přesnost. V 50. min. Lodinský nahrál Růžičkovi a jeho nebezpečnou střelu z vápna domácí brankář zneškodnil. V 57. min. byli sparťani ke vstřelení branky nejblíže. Růžičkovu střelu brankář srazil vedle sebe, ale Lodinský místo poklidného zakončení do prázdné branky se střelou otálel, až je jeho snaha obráncem zablokována na roh.

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "S torzem sestavy, doplněné o tři hráče z přípravky jsme neodehráli špatný zápas.Nebýt našich hrubých chyb při obdržení branek a kdybychom proměnili aspoň ty naše dvě vyložené šance, nevracíme se bez bodu. Přesto tady není na místě nadávat. Brankář Foršt z přípravky je budoucí velká brankářská naděje a ještě mladší kluci (ročník 2000) Masopust a Vaněk se na hřišti vůbec neztratili. Ba naopak. V sobotu v Rakovníku už snad naše řady posílí někteří navrátilci."

K. Hora: Foršt – Thurich (31. Vaněk), Jenčík, Puchoň, Kraus (31. Masopust), Piskač, Míča, Černý, Růžička, Škrobák, Lodinský.