V Chomutově Čáslav prohrála 3:1, k poslednímu utkání ČFL nastoupí ve středu doma

7. červen 2014, 12:50
(aktualizováno: 7. červen 2014, 12:53)

Chomutov - V předposledním utkání letošního ročníku ČFL fotbalisté FK Čáslav cestovali na hřiště Chomutova. Dvě kola před koncem mohli stále ještě pomýšlet na konečné třetí místo, ovšem v Chomutově v sobotu dopoledne ztratili poločasové vedení a v tabulce se propadli na sedmé místo:

Chomutov - Čáslav 3:1 (0:1)

Hosté začali s důslednou defenzivní taktikou a soupeře do ničeho vážnějšího dlouho nepustili. A když ve 25. min. nebezečně pálil Pikl, míč skvěle vyrazil brankář Antošík. Domácí toho ze svých standardních situací příliš nevytěžili, ve 45. min. Adjei hlavičkoval z malého vápna nad. S přibývajícím časem se pro hosty stále více otevírala domácí obrana pro brejky, ale ani ty nebyly úspěšné. Těsně před přestávkou Melechovský přesnou ranou z velkého vápna potrestal chybu chomutovské obrany a gólem do šatny poslal Čáslav do vedení - 0:1.

Druhou půli začali domácí náporem, kterým výsledek i otočili: Ve 49. min. Tafat po centru zprava srovnal na 1:1 a v 52. min. po ztrátě míče ve středu hřiště přečíslení Chomutova Antošík sice první ránu vyrazil, proti dorážce Pikla už byl ale bezmocný - 2:1. Hosté se zpět do zápasu vrátili po hodině hry, jenže ze závaru před Zaťkem nic nevytěžila. Definitivní rozhodnutí přinesl samotný závěr utkání, když Pikl z pokutového kopu upravil na 3:1.

"Hezký výlet do Chomutova," poznamenal trenér Jan Kmoch. "První poločas jsme hráli celkem dobře. Soupeře jsme přehrávali, takticky jsme čekali na brejky a dali hezký gól," vrátil se k fotbalu. Druhý poločas ho ovšem hodně rozlobil. "Do druhé půle jsme vstoupili absolutně bez koncentrace a během pěti minut bylo o zápase rozhodnuto," řekl. I když si hosté připravili nějaké šance na srovnání skóre, branku už nevstřelili. "Máme hráče, kteří nejsou schopní dát gól. Nemají to v krvi, nemají to zažité. Nejdou za tím. Bohužel - nemají na to," nechtěl být konkrétní zklamaný Jan Kmoch.

Poslední zápas čeká Čáslav už ve středu, kdy od 17.30 hodin bude doma předehrávat duel s Meteorem Praha. "Naše situace je neúnosná, každý už vidí konec, v podstatě není o co hrát," naznačil trenér. "Hráči si kazí své jméno. V týmu jsou tací, kteří by chtěli hrát vyšší soutěž, takto ale nemůžou hrát ani třetí ligu," konstatoval nakonec.

Branky: 49. Tafat, 52., 88. pok. kop Pikl - 45.+1 Melechovský. Rozhodčí: Grimm - Paták, Janoch. Bez karet. Chomutov: Zaťko - Klimpl, Vait, Tafat, Adjei, Hruška, Pikl, Doksanský (88. Bubeníček), Nobst, Česlák, Strada (69. Urma). Trenér Robert Vágner. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla, Kunášek - Dolejš, Abena (60. Rozsíval), Hoffmann, Kocourek - Ujec (68. Ojini) - Melechovský (78. Mandula). Trenér Jan Kmoch.