V derby se radovaly domácí Vrdy, hosté si odvezli jednu červenou kartu

3. říjen 2020, 19:43

Vrdy – Sedmé kolo I. B třídy, skupina C proti sobě postavilo dva nejbližší soupeře: Na hřiště TJ Slavoj Vrdy v sobotu dorazili fotbalisté FC Bílé Podolí:

Vrdy – B. Podolí 4:0 (1:0)

Lépe začali derby domácí. Ve 3. min. Franc šel sám na gólmana Dastycha, ovšem trefil ho jen do nohou, a o dvě minuty později Mikyska vysunul Havrdu, který pěkně technicky mířil do horního růžku, ale gólman Dastych míč skvěle vyškrábl na roh. První poločas toho ale příliš fotbalového nenabídl, rozhodčí Petr Glogar rozdával žluté karty jak na běžícím pásu, včetně trenéra hostů Bohuslava Švába. V 16. min. se k první střele dostali i Podolští, jenže Jos. Fejfar mířil hodně nepřesně. V 19. min. po souboji Kupky s Mikyskou rozhodčí odpískal pokutový kop, který proměnil Havrda – 1:0. Hostující lavička dávala často najevo nespokojenost s vedením zápasu ze strany hlavního rozhodčího, trestný kop těsně před hranicí šestnáctky poslal Jos. Fejfar nad vrdskou bránu, kde skončila i o chvíli později jeho dalekonosná utěšená rána z velké vzdálenosti.

Domácí se třem bodům výrazně přiblížili už na začátku druhého poločasu: Nepřímý kop z malého vápna po odpískané malé domů rozehrál M. Tomíšek a Havrda zvýšil na 2:0. Navíc gólman Dastych dostal za řečnění první žlutou kartu a hned po inkasované brance a zbytečném odkopu míče druhou žlutou kartu. Ještě v 63. min. hostům odepřeli gólovou radost rozhodčí a odpískaný ofsajd, když míč dopravil do sítě Kubát. V 78. min. O. Plašil překvapil z velké dálky gólmana Berana a s přispěním silného větru zvýšil na 3:0, v poslední minutě pečetil vítězství domácích po brejku a přečíslení hostující obrany Šveřepa.

Pro vrdského trenéra Milana Tomíška zápas postrádal atmosféru derby. „Utkání ani nebylo vyhrocené,“ předeslal a pokračoval: „My jsme měli na začátku šance, které jsme bohužel nedali. Potom přišla penalta, která by nás měla uklidnit. My jsme se ale přizpůsobili nakopávané hře soupeře, zbytek prvního poločasu jsme vytrpěli.“ Hned na začátku druhé půle jeho tým zvýšil na 2:0. „Chtěli jsme hru zlepšit, hrát po zemi a balóny nakopávat. Dvě branky jsme přidali ještě na konci, nemyslím si ale, že to byl od nás dobrý výkon. Dnes nemám kluky za co pochválit, tři body jsou ale zlaté,“ shrnul utkání Milan Tomíšek.

„Dostali jsme lekci, dnes jsem sehnal pouze jedenáct hráčů, kteří mohli nastoupit. A to někteří šli na hřiště ještě zranění,“ naznačil trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. „Soupeři jsme asi hodně pomohli,“ připustil a pokračoval: „Penalta nevím, jestli byla, druhá branka na začátku druhé půle padla po situaci, kterou jsme mohli vyřešit lépe a odkopem. V deseti jsme neodehráli špatný zápas, hrajeme ale to, na co máme. Není to dobré.“

Branky: 19. pok. kop, 50. Havrda, 78. O. Plašil, 90. Šveřepa. Rozhodčí: P. Glogar – Jarolímek, L. Glogar. ŽK: Garčár, D. Růžička, J. Růžička, O. Plašil – Dastych, Kupka, Kubát, Jos. Fejfar, Šálený, Radovnický, B. Šváb. ČK: 50. Dastych. Diváků: 100. Vrdy: Garčár – Vavřina, M. Tomíšek, L. Petr, Andrle (82. Šolta) – Šveřepa, J. Růžička, D. Růžička (74. O. Plašil), Havrda, Franc (82. Rubeš) – Mikyska. Trenér Milan Tomíšek. B. Podolí: Dastych – Jansa, Kupka, Šálený, Šejvl – Kubát, Hájek, Jos. Fejfar, Radovnický (71. L. Štoček st.) – O. Bíža (50. Beran), T. Švadlenka. Trenér Bohuslav Šváb.

1 Sadská 7 4 1 2 0 15:10 16
2 Semice 5 5 0 0 0 29:7 15
3 Pečky 7 5 0 0 2 16:8 15
4 Ostrá 7 3 1 1 2 18:17 12
5 Vrdy 6 3 0 1 2 15:12 10
6 Liblice 5 3 0 0 2 10:6 9
7 Žiželice 6 2 1 0 3 15:19 8
8 Suchdol 7 1 2 1 3 5:12 8