V divizní soutěži tentokrát bodovali mladší dorostenci a mladší žáci Zenitu

29. březen 2011, 11:48
(aktualizováno: 29. březen 2011, 11:48)

Čáslav - Do bojů o mistrovské body o víkendu zasáhli dorostenci i žáci FC Zenit Čáslav:

Starší dorost: Dvůr Králové - Čáslav 3:1 (0:1)

První větší šanci si vypracovali domácí, ale Radil zasáhl výborně. Od té chvíle měl ale navrch Zenit - nejprve hlavičkoval těsně vedle Výborný, poté dostali čáslavští dokonce možnost zahrávat pokutový kop po faulu na Horynu. Zikmunda  ale neproměnil. Další šance neproměnili Výborný a Jan Goliaš. Posledně jmenovaný se nakonec trefil v závěru prvního poločasu a radostněji do kabin se šlo hostům.

Druhý poločas byl ve srovnání s prvním jako den a noc. Hned ve 47. minutě chyboval Vajgl a Samler srovnal na 1:1. O pár minut se situace opakovala a Samler otočil skóre. Těsně před koncem utkání dokonal obrat třetí gól po skrumáži před brankou.

"První půle byla z naší strany velmi slušná. Na to, že jsme hráli poprvé na přírodní trávě a s dvěma mladšími dorostenci v základu, byli jsme spokojeni. To jak jsme přistoupili k druhému poločasu je pro nás nepochopitelné. Hráči si zřejmě mysleli, že se nemůže nic stát. Ale opak byl pravdou a Dvůr zaslouženě otočil skóre," zhodnotili utkání trenéři Zikmunda a Král.

Branka: Jan Goliaš. Čáslav: Radil - Brunclík, Výborný, Vajgl, R. Goliáš  - R. Zoufalý, Fuksa, Zikmunda, Veselý - Horyna, J. Goliáš.

[[Soutez? &soutez=29 &datum=2011-03-29 ]]

Mladší dorost: Dvůr Králové - Čáslav 0:1 (0:1)

Trenéři Parachin a Horák byli struční: "Po debaklu od Chrudimi jsme na půdě posledního celku dokázali vyhrát. Domácí si sice dali polovlastní gól, ale jinak je vítězství zasloužené. Branka padla po trestném kopu Bilinkiewitze a skrumáži před gólmanem."

Branka: vlastní. Čáslav: Kristek - Jurka, Bilinkiewitz,  Doležal, Jungwirth, Lepič, J. Goliaš, Brunclík,Dospěl, Kováč, Výborný.

[[Soutez? &soutez=30 &datum=2011-03-29 ]]

Starší žáci: Čáslav - H. Králové B 0:2 (0:1)

Hodnocení  trenéra Miklušičáka: "V druhém jarním kole na nás čekal první tým tabulky.  Věděli jsme, že soupeř je velmi kvalitní a tak jsme se na něj připravovali.  Ihned v úvodu zápasu jsme si vytvořili obrovskou příležitost, kterou jsme ale nevyužili. Nicméně zejména v prvním poločase jsme hráli  velmi  dobře, soupeře jsme napadali a nenechali mu moc prostoru na kombinaci. Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, tak jsme udělali chybu a soupeř nás potrestal.

Ve druhém poločase byl soupeř z Hradce už lepším týmem. Dostal nás pod mírný tlak, nedal nám prostor na kombinaci a vytvořil si i pár střeleckých příležitosti. Druhý gól jsme dostali po nešťastném  odkopu, který trefil hostujícího hráče. Kluci přestali hrát, soupeř nikoli.  Nicméně naše hráče chválíme za bojovný výkon s lídrem tabulky."

Trenér Ladislav Matras (zdroj: www.fchk.cz): "V dnešním utkání jsme chtěli odčinit výkonnostní zaváhání z minulého kola. Věděli jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý, protože soupeř přes zimu udělal velký kus práce, a tak jsme nastoupili proti zcela jinému celku nežli na podzim. Dokázali jsme se vyrovnat i s velmi malou, ale širokou umělou trávou, na které se zápas odehrával. Zápas byl bojovný od začátku do konce a nic nebylo zadarmo. Myslím, že jsme tento týden předvedli mnohem lepší výkon nežli v kole minulém."

Čáslav: Kovařík - Vaingát, Netáhlo, Kareš, Toman - Havránek, Procházka, Jelínek, Kořínek - Malina, Kratochvíl. Střídali Macháček, Zoufalý, Veselý.

[[Soutez? &soutez=31 &datum=2011-03-29 ]]

Mladší žáci: Čáslav - H. Králové 1:0 (0:0)

Hodnocení trenérů Vondry a Mezsároše: "Na umělce se hrálo bojovné utkání, kterému dlouhou dobu chybělo to podstatné – góly. V prvním poločase zahrozili hosté dvakrát po rohu a domácí si vypracovali stoprocentní gólovku, kterou však bravurním zákrokem zlikvidoval Koubskému gólman hostí.

Druhá půle se sice odehrávala převážně ve středu hřiště, ale šance jsme si vypracovali jen my. V té největší nádherně hlavou trefil Novák centr Machů a ujali jsme se vedení. Hlavu obráncům pak několikrát zamotal Ondřej Petržilka, ale gólu nedosáhl a utkání tak skončilo jednobrankovým vítězstvím.

V neděli nás čeká těžký soupeř – pražská Slavia. Ta v obou svých jarních zápasech  nastřílela dvanáct branek, takže se máme na co těšit."

Hodnocení hradeckých trenérů Richarda Vláška a Petra Sixty (zdroj: www.fchk.cz): "Dnes jsme nebyli tak nebezpeční v koncovce, málo jsme stříleli ze středních vzdáleností, nebyli jsme důrazní v malém vápně při standartních situacích nebo jsme váhali se zakončením - vše dohromady znamenalo, že jsme nevstřelili branku a proto jsme nemohli pomýšlet na zisk bodů. Dlouho bychom museli vzpomínat, kdy jsme v utkání neskórovali. Přesto musíme pochválit kombinační hru našeho týmu, sebevědomou hru brankáře a celé nově vzniklé obranné čtveřice, která hrála sice s rizikem, ale téměř bezchybně - kritičtí dnes musíme být ke hře útočné - záložníci a útočníci se neprosadili, měli proti sobě velice vyspělé soupeře."

Branka: 51. Novák. Čáslav: Tuzar (30. Žilka) - Šlejmar, Machů, Šimůnek, Komma - Patočka, Danyi, Koubský, J. Petržilka - O. Petržilka, Novák. Střídání Semrád, O. Plíhal, R. Plíhal, Smetana, Sobek.