V dohrávaném utkání Čáslavandy rozstřílely Krupku rozdílem třídy

24. listopad 2013, 18:58
(aktualizováno: 25. listopad 2013, 09:21)

Čáslav - V dohrávaném utkání České fotbalové ligy žen hostily Čáslavandy celek Krupky u Teplic. Vysokým vítězstvím rozdílem třídy potvrdily svou úspěšnou premiérovou sezonu v této soutěži.

Čáslav - Krupka 7:3 (5:1)

V dohrávaném utkání druhé fotbalové ligy žen hostily v sobotu na umělé trávě domácí fotbalistky Čáslavi zkušený celek Krupky u Teplic a nenechaly nikoho na pochybách, že jejich postavení v tabulce není náhodné. Ačkoli hostující celek z Krupky začal utkání ve velkém stylu a pokoušel se o rychlý kombinační fotbal, byly to však domácí hráčky, které během úvodní pětadvacetiminutovky utkání prakticky rozhodly. Nejprve uplatnila svůj důraz v pokutovém území hostů Aneta Prchalová a poslala svůj tým do vedení 1:0. Následně přidaly dvě branky útočící hráčky domácího celku Karafiátová s Buchtovou a bylo to rázem 3:0.

"Do posledního utkání jsme s kolegou děvčata nabádali, aby si utkání především vychutnala a zahrála si ho s radostí, jelikož tato, ač premiérová druholigová sezóna, je pro nás nad očekávání úspěšná. Do útoku jsme poslali dvě nejúspěšnější střelkyně a tyto svou kvalitu potvrdily," řekl na úvod jeden z trenérů domácích Ivo Ducheček.

Hostující hráčky sice snížily Reinovou po rohovém kopu na 3:1, ale to bylo z jejich strany vše, kdy vážněji ohrozily čáslavskou Jelínkovou v brance, jelikož rádoby střelecké pokusy z hranice vápna nemohly domácí gólmanku překvapit. Do poločasu pak přidala další dvě branky s chutí hrající Buchtová a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Do druhého poločasu nastupovaly Čáslavandy s vidinou velkého náskoku a na hře to bylo znát. Navíc, když Karafiátová, ač po nemoci, v úvodu druhé půle přidala další dvě branky a rázem domácí vedly rozdílem třídy 7:1. Vidinou jasného vítězství domácí hráčky polevily a to byla voda na mlýn hráček Krupky, kdy se musela několika skvělými zákroky blýsknout Jelínková. Trest za pasivitu domácích přišel během 80 minuty, kdy nejprve Vrajová snížila přesnou ranou do šibenice na 2:7 a poslední slovo měla hostující Bělecká, která tak snížila na krutých 7:3.

"Děkujeme děvčatům za předvedený výkon v tomto utkání a zároveň za výkony během celé sezóny, neboť zpočátku jsme nevěděli do čeho jdeme a měli jsme ze soutěže tak trochu obavy. V průběhu soutěže však děvčata zjistila, že na soupeřky mají a potvrdila svoji kvalitu ve všech utkáních! Páté místo v této soutěži je velkým premiérovým podzimním úspěchem. Teď nás čekají už jen udržovací a regenerační tréninky, včetně nějaké té rozlučky, na což se děvčata určitě těší," dodal Ivo Ducheček.

Branky: 27., 40., 42. Buchtová, 24., 47., 55. Karafiátová, 12. A. Prchalová - 35. Reinová, 75. Vrajová, 83. Bělecká. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková - Truhlářová, A. Prchalová, Hromádková (55. Bělinová), T. Prchalová - Buchtová, Karafiátová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.