V prvním poločase zazářil Jaroslav Kratochvíl

13. březen 2010, 15:43

Kutná Hora - Místo prvního jarního zápasu v I. A třídě museli fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora sehrát přátelský s Nymburkem, neboť kompletní kolo krajských soutěží bylo odloženo. Na kutnohorské lavičce chyběl trenér Radim Truksa, který si plnil pracovní povinnosti v Maďarsku. Zastoupil ho asistent Pavel Růžička, kterému chyběli zranění Čálek a Doležal a dále kvůli zaměstnání Vančura a Dujsík.

Kutná Hora - Nymburk 4:2 (2:1)

První poločas proti soupeři z vyšší soutěže Kutnohorští začali skvěle. Ve 13. min. hostující gólman Kubizňák za hranicí šestnáctky sice před Hačkou odvrátil hlavou dlouhý pas, ale jen ke Kurešovi, který se nymburského brankáře snažil přehodit. Míč se odrazil od břevna a J. Kratochvíl byl v pravou chvíli na pravém místě - 1:0. Autor první branky předvedl parádní fotbalový slalom ve 31. min., dostal se až do pokutového území a přes padajícího gólmana Kubizňáka chytře zakončil - 2:0. K ohrožení domácí branky se Nymburk pořádně dostal až čtvrt hodiny před přestávkou. Po Novotného centru Mareš hlavou ještě minul vzdálenější tyč a nepřesně pálil i Bejda z trestného kopu. Gólem neskončil ani postup Škareckého se Lvem, přesto se hosté dočkali ve 44. min.: Černohlávek po levé straně vysunul Mareše, po jehož centru Vavřina sice skvěle vychytal Lva, ovšem ten mu míč vrátil pod břevno - 2:1.

Ve druhém poločase si Kutná Hora připravila řadu gólových příležitostí. V 50. min. Luňáček zvýšil na 3:1, jenže útočník Sparty v 55. min. z další příležitosti mířil vedle. V 57. min. Bejdův trestný kop z velké dálky sice Vavřina vyrazil na břevno, ale míč se od něj odrazil do sítě - 3:2. Z několika příležitostí pak Kutná Hora vytěžila už jen jednu branku, když v 60. min. Rumpli vysunul Luňáčka - 4:2.

Mužstvo Kutné Hory v zápase vedl ze hřiště asistent trenéra Pavel Růžička. "Hra byla neurovnaná, míče se hodně nakopávaly a bylo tam hodně soubojů," hodnotil zápas a pokračoval: "Soupeř mě překvapil, na krajský přebor byl slabý. Možná se na jeho výkonu podepsal i pozdní příjezd." I když Lukáše Doležala stále bolí kotník zraněný ze zápasu se Sokolčí, měl by být do mistrovských zápasů připraven. "Horší je to s Milanem Čálkem, jde o vazy a to bude dlouhodobější," uzavřel Pavel Růžička.

"Hodnotit není co, byl to náš nejhorší výkon v celé zimní přípravě, k ničemu jsme se nedostali," zlobil se nymburský trenér Miloš Malina a doplnil: "Hrozné je, že je to týden před mistráky. Tři hráči ze základní sestavy si navíc stěžují na zdravotní potíže, to je další tragedie."

Branky: 13., 31. J. Kratochvíl, 50., 60. Luňáček. - 44. Lev, 57. Bejda. Rozhodčí: Uher - Veliký, Fidra. Bez karet. Kutná Hora: Vavřina - Skokan, M. Tomíšek, M. Šváb, Linhart (46. Vodička) - Hačka, P. Růžička, Kozel, J. Kratochvíl - Luňáček (71. Kureš), Kureš (46. Rumpli). Mužstvo vedl Pavel Růžička. Nymburk: Kubizňák - Ott (46. Havlík), Bouda, Souček (68. Černý), Novotný - Škarecký (59. Lev), Černohlávek, Bejda, Černý (46. Ježdík) - Mareš, Lev (46. Průcha). Trenér Miloš Malina.