Ve druhé půli zápasu s Vltavínem Čáslavští sahali po vyrovnání, ale neúspěšně

18. říjen 2014, 12:44
(aktualizováno: 18. říjen 2014, 12:44)

Holešovice - K zápasu 11. kola ČFL fotbalisté FK Čáslav vyrazili v sobotu dopoledne na hřiště Loko Vltavín. Domácí nastoupili i s dvojicí bývalých čáslavských hráčů Hodasem a Abenou a právě tito dva se prosadili gólově už v prvním poločase:

Vltavín - Čáslav 3:1 (2:0)

V prvních minutách zápasu se domácí snažili tvořit hru, ovšem několika nepřesnotmi nabídli hostům rychlé protiútoky, jenže bez efektu. V 16. min. Vltavín poprvé udeřil,  když Roubal přenesl hru na pravou stranu, Láncz z prvního doteku míč vrátil před bránu a Hodas ho usměrnil do sítě - 1:0. Ve 21. min. zahrozili domácí z trestného kopu, ovšem Krolop ranou z dvaceti metrů za zeď trefil naštěstí jen tyč. Do náznaku nebezpečné situace před domácí bránou se dostal ve 26. min. M. Ujec, jenže po rohovém kopu hlavičkoval za sebe a vedle. Ve 36. min. po pravé straně unikl Vlkanova, přes Krimláka se mu podařilo i zakončit, ale jen do boční sítě. Vltavín ještě do přestávky zvýšil svůj náskok: Ve 40. min. se Hodas uvolnil a jeho nastřelený míč do malého vápna z pravé strany srazil do sítě Abena - 2:0.

Po změně stran hosté získali půdu pod nohama, soupeře zatlačili a vyrovnání doslava viselo ve vzduchu. V 56. min. Střídající J. Nečas dostal parádní přihrávku za obranu a hosty dostal do hry - 2:1. Vltavín se začal strachovat o výsledek a další šance Čáslavi na sebe nenechaly dlouho čekat: J. Nečas u postranní čáry posunul míč Maxovi, po jehož přihrávce vytáhl brankář Čaba technickou ránu Závišky na roh a po něm si reflexivně poradil i s hlavičkou Maxy. Rozhodčí pak přehlédl Zelenkovo stažení Závišky za dres, když už čáslavský hráč postupoval sám na bránu. V 70. min. po centru M. Frejlacha hlavičkoval opět Maxa, tentkorát ale nad. Vítr z plachet sebral hostům trestný kop Krolopa, který v 75. min. tvrdou ranou od břevna do sítě zvýšil na 3:1.

"Utkání jsme si prohráli sami," konstatoval čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "V prvním poločase jsme na rozdíl od domácích své šance nevyužili," naznačil a pokračoval: "Do druhého poločasu jsme přišli s tím, že utkání chceme zvrátit. Tomu odpovídala i hra, prvních pětadvacet minut druhé půle se domácí třásli o výsledek, bohužel jsme z našich čtyřech šancí dali jen jednu branku. To je náš zásadní problém." Nakonec rozhodla jejich třetí branka z trestného kopu. "Tomu předcházely nesmyslné dohady s rozhodčím, to je naprosto hrubá chyba," zlobil se a dodal: "Utkání by slušela remíza, prohráli jsme si ho ale sami, když jsme své šance nevyužili."

Branky: 16. Hodas, 40. Abena - 56. J. Nečas. Rozhodčí: Paták - Kříž, Košan. ŽK: Pozníček - Váňa, M. Ujec, Kunášek. Diváků: 186. Vltavín: Čaba - Zelenka, Krimlák (90. Předota), Dvořák, Pozníček - Láncz (90.+1 Hovorka), Krolop, Turák, Roubal - Hodas (78. Klán), Abena (83. Vokoun). Trenér Radek Kronďák. Čáslav: Kotěra - M. Frejlach (78. O. Ujec), Karal, Váňa (46. J. Nečas), Kunášek - Tischler, Kudrna - Záviška, M. Ujec (78. Bilinkiewicz), Vlkanova - Maxa. Trenér Oldřich Abrhám.