Veledůležité tři body zůstaly v Čáslavi, pojistil je druhým gólem Karel Hejný

1. duben 2012, 18:35
(aktualizováno: 1. duben 2012, 19:47)

Čáslav - Sezimovo Ústí, předchůdce FC Táborsko se ve Vodrantech představilo zatím jednou a byla z toho druholigová remíza 1:1. Ovšem při pohledu do tabulky bylo jasné, že by Čáslavské jeden bod z nedělního duelu 21. kola neuspokojil:

Čáslav - Táborsko 2:0 (1:0)

Hlad po vítězství domácí prokazovali od první minuty. Důsledným napadáním soupeře získali řadu míčů a záhy si připravili i příležitosti a vsítili vedoucí branku: V 17. min. domácí výborně sehráli standardku a po centru Čertíka závar před hostující bránou vyřešil Němeček - 1:0. Další rána pro hosty přišla v 19. min. brankář byl za hranicí šestnáctky u míče později, fauloval Šturmu a byl vyloučen. Z následného trestného kopu Rakovan nastřelil spojnici břevna a tyče! Hra se potom přece jen uklidnila, ovšem kvalita byla na domácích kopačkách. Čáslavští výborně kombinovali a jejich šance přišly v závěru první půle: Nejprve dobrá kombice vynesla do šestnáctky Mojdla, který ale přestřelil! Vzápětí gólman Fišan při odkopu trefil jen Džafiče, který se míče zmocnil, ale nedokázal ho usměrnit do prázdné brány.

Po změn stran domácí zápas sice kontrolovali, ovšem výsledek 1:0 jim nedával žádnou jistotu. V 56. min. po Šturmově přesném centru se Kunáškovi nepovedla střela bez přípravy, v 72. min. Szmek po rohovém kopu hlavičkoval dokonce do břevna! Táborsko vyslalo důrazné varování Čáslavi hned vzápětí, Přeučilovu střelu z úhlu po autovém vhazování vytáhl skvěle Ducheček. "Karel Hejný dneska dá gól," prokázal opět fotbalové znalosti čáslavský kustod Jiří Antoš. Jeho slova se vyplnila v 78. min.: Kaňák se výtečně u levé čáry uvolnil, Hejný se dvě minuty po svém vystřídání neméně skvěle v šestnáctce s míčem otočil a zavěsil - 2:0. Chvíli slávy si pak vychutnal v nastaveném čase i Ondřej Tomíšek, který si připsal premiérový druholigový start.

Branky: 17. Němeček, 78. K. Hejný. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Paták. ŽK: Džafič, Kunášek, Šturma - Přeušil. Diváků: 389. Čáslav: Ducheček - Špidlen, Němeček, Karal, Kunášek - Čertík, Mojdl (69. Kaňák), Rakovan, Šturma (90. O. Tomíšek) - Džafič, Szmek (76. K. Hejný). Trenér Miloš Sazima. Táborsko: Fryšták (od 20. min. Fišan) - Rožboud (73. Mach), Zbrožek, Nesvadba, Kotrba - Kočí, Sladký, Dobal, Jasanský - Pecka (46. Přeučil), Kostečka (21. Fišan). Trenér Luboš Zákostelský.