Viktorka Žižkov na kolenou

16. srpen 2009, 21:26

Čáslav - První kolo žákovské divize poslalo do Čáslavi atraktivního soupeře – Viktorku Žižkov. Po nepřesvědčivých výsledcích v přípravných utkáních vstupovali svěřenci trenérů Miklušičáka a Tomana do utkání s obavami.

Čáslav – Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)

Už úvod zápasu starších žáků však ukázal velké odhodlání a bojovnost domácích hráčů. Favorita nepustili v úvodních patnácti minutách před Kristka v bráně a sami vyzkoušeli pozornost gólmana Viktorky. Rychlonohý Marek navíc několikrát provětral soupeřovu obranu. První vyloženou šanci si nakonec připsali hosté – po centru zleva minul hostující útočník hlavou bránu. Domácí odpověděli závarem po rohovém kopu a střelou Goliaše těsně mimo. Při druhé šanci se blýskl vynikajícím zákrokem Kristek, když zlikvidoval samostatný únik. A na druhé straně bomba Smutného skončila na boční síti.

Druhá půle začala pro Čáslav nejlepším možným způsobem – Bilinkiewiczův trestný kop mířil do vápna, Kořínek svedl souboj s gólmanem a vyražený míč poslal do sítě Všetečka – 1:0! Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale při dvou vyložených šancích Kristek čaroval. Nejprve reflexivně vyrazil hlavičku z bezprostřední blízkosti a o pár minut si poradil i s nebezpečnou střelou. Domácí podnikli několik protiútoků, které táhl povětšinou Marek. Nebezpečnou střelu vyslal i Smutný, ovšem těsně nad. Závěrečný nápor Viktorky už bojující domácí dokázali ubránit a radují se z premiérových bodů v letošní sezoně.

"Velmi důležité vítězství," neskrýval radost trenér Milan Miklušičák: "Všechny kluky musím pochválit za příkladnou bojovnost. Tradičně jsme se moli opřít o výborný výkon Honzy Kristka v bráně a mile mě překvapil Dan Marek. Po špatných výsledcích v přípravě je pro nás výhra nad takto těžkým soupeřem velkou vzpruhou a určitě nám hodně pomůže."

Premiéru na čáslavské lavičce si odbyl Radek Toman: "Po zápase jsem byl zpocený jako kdybych ho odehrál," smál se nový asistent trenéra: "Měli jsme z utkání obavy, navíc soupeř přijel se šestnácti hráči staršího ročníku a neskrýval postupové ambice. Tohle vítězství kluky určitě hodně povzbudí a doufáme, že ještě více stmelí. Přesto se pokusíme tým ještě posílit."

Branka: 38. Všetečka. Čáslav: Kristek - Macháček, Kareš, Goliáš, Všetečka - Dospěl, Bilinkiewicz, Jungwirth (65. Zoufalý), Kořínek (67. Netáhlo) - Smutný, Marek. Trenér Milan Miklušičák.

Mladší žáci: Čáslav – Viktoria Žižkov 0:2 (0:0).

AFK Chrudim - Čáslav 3:2 (1:0)

Starší dorostenci FC Zenit Čáslav sehráli úvodní kolo na hřišti loňského druhého týmu tabulky dorostenecké divize C - AFK Chrudim. Přes slušný výkon se nakonec vraceli do Čáslavi bez bodu.

Po úvodním oťukávání se do první šance dral Špičák – v 16. min. postupoval sám na gólmana Liebelta, ale dotírající obránci mu nenechali klid k zakončení a střela šla mimo. V podobné situaci se ocitl i domácí Kopecký, ale M. Výborný skluzem domácího hráče zastavil. Ve 33. min. přišla další šance hostí – po standardní situaci se ocitli tři hráči sami na "zadní" tyči, ale netrefili branku. A podle pravidla "nedáš dostaneš" z protiútoku inkasovali, když chybu Růžičky nekompromisně trestal Kopecký- 1:0. O dvě minuty později Vojtíšek obešel i brankáře, ale vracející se obránci ho o míč připravili - i když zákrokem zavánějícím pokutovým kopem.

Druhý poločas začal šokem pro hosty – v 50. min. chyboval v rozehrávce Hejný a po rychlé akci se prosadil opět Kopecký – 2:0. Čáslavští nesložili zbraně, vynutili si tlak a povedlo se jim snížit. Nejprve sice Vajgl mířil do tyče, ale v 65. min. vykřesal naději Vojtíšek - nejrychleji se zorientoval ve skrumáži a dostal míč do sítě - 2:1. Zenitu vlila branka novou naději do žil, ale vypracované šance hosté zahazovali - v 75. min. hlavičkoval Hejný zblízka jen do náruče gólmana, v 77. min. postupoval Vojtíšek z úhlu sám, ale nedal. Vrcholem zmaru bylo břevno v 80. minutě po tečované střele. Domácí podnikli několik brejků, ovšem k Výbornému se dostali až v 87. min. – po centru Kopeckého špatně zpracoval míč bránící Altmann a dorážející Beneš měl jednoduchou úlohu – 3:1. Utkání bylo přerušeno kvůli několika ležícím domácím hráčům, které chytaly křeče. Přesto se ještě prosadili čáslavští – v 93. min. Vojtíškův polocentr zapadl za záda gólmana Chrudimi – 3:2.

"Z utkání mám rozporuplné pocity," naznačil čáslavský trenér Václav Vondra a pokračoval: "Na půdě favorita jsme určitě nezklamali, měli více šancí než domácí, přesto se vracíme bez bodu. Navíc jsme branky inkasovali po hrubých individuálních chybách. Nicméně pokud zopakuje podobný výkon i doma a vyvarujeme se chyb, výsledky se dostaví."

Branky: 33., 50. Kopecký, 87. Beneš - 65., 90.+3 Vojtíšek. Chrudim: Domácí: Liebelt – Svoboda (63. Lacman), Nägele (68. Čechlovský), Valda, Merkl, Kopecký, Pokorný, Malinský, Beneš, Drahoš, Hlavatý. Čáslav: T. Výborný – Růžička (70. Altmann), Hejný, Votava, Kročák – M. Výborný (55. Fuksa), Zadina (77. Zikmunda), Vajgl, Žiak – Vojtíšek, Špičák.