Vlašim ukončila čáslavskou domácí sérii

16. srpen 2009, 19:02

Čáslav - Třetí kolo II. ligy přineslo středočeské derby: Čáslav v neděli přivítala nováčka soutěže FC Graffin Vlašim. Zápas byl pikantnější v tom, že s hosty dorazili do Vodrant Vladimír Bálek, Marek Nešpor, Lukáš Vebr a Vladimír Pokorný. Tedy hráči, kteří v minulosti pomáhali k vzestupu právě Zenitu. Hosté z prvních dvou zápasů získali pouze bod za domácí remízu se Sokolovem, Čáslavští si zase nechtěli pokazit osmnáctizápasovou sérii bez porážky na vlastním stadionu Pod Hrádkem.

Čáslav - Vlašim 0:1 (0:1)

O první ránu se pokusil v 6. min. Dobal. Obránce sice prostřelil, ovšem sražený míč skončil vedle Drápelovy brány. Hosté ale hráli velice aktivně. V 9. min. průnik Pokorného skončil zatím jen rohem, podobně skončila akce ze 13. min., kdy po centru z levé strany Bálek hlavou tečoval míč vedle čáslavské branky. Na druhé straně se v 17. min. dobře uvolnil Markovič, jenže potom mířil nepřesně a tak se radovali hosté: Ve 20. min. po nepřesné kombinaci domácích skončil balón u Švanberka, po jehož centru Bálek otevřel skóre přesnou hlavičkou - 0:1. Vzruch pak přinesly až poslední minuty prvního poločasu. Ve 38. min. se po dlouhé době osmělil domácí Kunášek, jenže pálil jen do připravené náruče brankáře Drápely. Za chvíli váhající vlašimské obraně a gólmanovi vypíchl balón Holub, jeho centr před Markovičem odvrátil M. Nešpor.

Druhý poločas začalo několik faulů na obou stranách, o první fotbalový moment se postaral vlašimský kanonýr Bálek, který si v 52. min. vypracoval dobrou pozici, ale pálil nad. Dobývání soupeřovy brány šlo Čáslavským hodně ztuha, hosté pochopitelně nikam nespěchali. V 69. min. Houdek vyběhl daleko proti Bálkovi, který stačil přihrát do šestnáctky, ovšem Kalabiškovi gólovou radost nedopřál vracející se Vít. S přibývajícími minutami čáslavský tlak přece jen sílil. V 80. min. Kunášek poslal trestný kop do šestnáctky hostů, Vlasko potom bránící val neprostřelil a následný závar vyřešil gólman Drápela. Nadějně vypadaly průniky Fikejze, ovšem bez výsledku. Nejblíže kýžené branky byli domácí v 84. min.: Po rohovém kopu Ricka hlavou nastřelil břevno, potom minul míč, který mu vracel Vít, a Vlaskovu dělovku vytáhl brankář Drápela. Čáslavští tak po osmnácti domácích zápasech museli skousnout hořkou pilulku prohry.

Branky: 20. Bálek. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Urban. ŽK: Haniak, Kunášek - L. Vebr, Křeček. Diváků: 1227. Čáslav: Houdek - Kotrba, Ricka, Vít, Nitrianský - Kotyza, Dobal (55. Vlasko), Brunclík (46. Haniak), Kunášek - Holub (65. Fikejz), Markovič. Trenér Přemysl Bičovský. Vlašim: Drápela - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Švanberk - Vebr (88. Brožík), Křeček, Pokorný, Průcha (73. Dvořák) - Bálek (90.+1 Schuster), Kalabiška. Trenér Roman Nádvorník.