Z úterní dohrávky se Spartou B čáslavský Zenit vydoloval jeden bod

14. září 2010, 18:28
(aktualizováno: 14. září 2010, 20:10)

Čáslav - V dohrávce šestého kola II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav v úterý hostili juniorku Sparty Praha. Hosté se v případě vítězství mohli dotáhnout na jeden bod od vedoucí Vlašimi, domácí zase potřebovali uspět, aby se odlepili od předposledního místa.

Čáslav - Sparta B 1:1 (1:0)

Domácí sice začali aktivněji, ovšem první vážnější příležitost měla sparťanská rezerva, ale Lačný naštěstí pro Zenit z bezprostřední blízkosti přestřelil. O chvíli později ještě Haniak musel v domácí šestnáctce zakřižovat Kroba, další minuty však patřily Zenitu: V 16. min. po jednom z trestných kopů Prášila dostal míč za záda Mokrohajského Kunášek, jenže to už bylo v době, kdy asistent sudího Štěrba signalizoval ofsajd. Ze hřiště ve 20. minutě odkulhal Kopic, kterého nahradil Brožík. A právě on se po osmi minutách stal hrdinou okamžiku, když se dostal na hranici šestnáctky ke koncovce a zamířil přesně k tyči - 1:0. Ve 35. min. po Prášilově centru z trestného kopu hlavičkoval Haniak těsně vedle a ve 40. min. nemířil přesně ani Brožík.

O výsledku utkání rozhodl začátek druhého poločasu: Skalák unikl po pravé straně a předložil balón před bránu nabíhajícímu Lačnému - 1:1. Čáslavští se pak snažili strhnout vedení na svou stranu, ovšem další branku už nepřidali. V 77. min. Bartl vrátil balón od brankové čáry do šestáctky, jenže Šislerova teč se mezi tři tyče nevešla. V 83. min. se Šisler natlačil mezi tři obránce a dostal se také ke střele, ovšem přestřelil. Sparťané nakonec mohli vstřelit i vítěznou branku, Glaserovu nepřijemnou střelu po zemi po brejku chytil gólman Bárta a Pavelka z hranice pokutového území mířil nad.

Branka: 28. Brožík - 47. Lačný. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moudrý, Štěrba. ŽK: Haniak, Prášil, Dragoun - Polom, Lačný, Pavelka. Diváků: 450. Čáslav: Bárta - Růžička, Haniak, Dragoun, Kazár (76. Kotrba) - Racko (70. Bartl), Šisler, Prášil, Fikejz - Kopic (20. Brožík), Kunášek. Trenér Pavel Malura. Sparta B: Mokrohajský - Jánoš, Krch, Doležal, Polom - Kadeřábek, Pavelka, J. Rada, Krob (71. Glaser) - Skalák (82. Kraják), Lačný (90. Putz). Trenér Zdeněk Svoboda.