Z množství gólových šancí uhlíři vytěžili jen vyrovnávací branku v závěru zápasu

12. srpen 2018, 13:22

Uhlířské Janovice - K předposlednímu přípravnému utkání si fotbalisté FK Uhlířské Janovice pozvali v neděli před obědem soupeře z Jestřábí Lhoty. který od nové sezony bude působit v okresním přeboru Kolínska:

Uhlířské Janovice - Jestřábí Lhota 1:1 (0:1)

První poločas tvořili hru domácí, ovšem zakončovali sporadicky. Připravili si jednu dobrou příležitost, kterou zneškodnil brankář Málek. I gólman uhlířů Verner musel řešit dvě velké šance hostů. Ti se však dostali do vedení gólem Kličky po standardní situaci - 0:1. Po přestávce se hrálo už prakticky jen před pokutovým územím Jestřábí Lhoty, ovšem uhlíři pálili jednu šanci za druhou. Gólman Málek se měl co otáčet, dlouho odolával, až v 87. min. po pasu Čapka nestačil na hlavičku Randlíszka - 1:1.

"Zápas jsme neodehráli špatně, ale přesně ukázal, v čem budeme mít problémy: A to je střílení gólů," konstatoval trenér Uhlířských Janovic Miroslav Rybka. "Osmdesát minut jsme hráli na polovině soupeře a co jsme zahodili, to je až neskutečné. Takový zápas by měl skončit 4:1 nebo 5:1," upozornil kouč. Obrana uhlířů se dostávala do úzkých hlavně po standardních situacích, gól inkasovala po trestném kopu. "V přípravě jsme dostali čtyři nebo pět gólů ze standardek, ze hry moc neinkasujeme. S tím budeme muset něco udělat," uzavřel Miroslav Rybka.

Trenér Jestřábí Lhoty František Machurka je s výsledkem přípravného utkání spokojený. "Druhý poločas už tak dobrý nebyl, jen jsme se bránili. Bylo tam dost šancí Uhlířských Janovic, z kterých mohly padnout góly," upozornil a dodal: "My jsme v prvním poločase také šli asi třikrát sami na bránu. První půle byla z naší strany slušná, ve druhém už jsme nestíhali."

Branky: 87. Randlíszek - 24. Klička. Rozhodčí: Lukáš Kocourek. ŽK: Hrabánek. U. Janovice: Verner - Hrabánek, Zadražil, Čapek - Randlíszek, Barták - Čermák, Beneš, Tancer - Bílek - Vyhnánek. Střídali T. Kulhánek, Randa. Trenér Miroslav Rybka. Jestřábí Lhota: Málek - Hojda (46. Věříš), Klička, Skalický, D. Týma (70. Masarovič) - Čáslavský (46. Kostelecký), Robovský, Hron, Kubíček, L. Týma - Martínek. Trenér František Machurka.