Z prohry na Kladně se snad otřepali

28. březen 2010, 13:09

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty ČKD Kutná Hora v rámci 18. kola krajského přeboru v neděli hostili Sedlčany. Jejich postavení posledního celku jim velelo jediné: Porazit třinácté mužstvo tabulky a zachovat si tak šanci na záchranu.

Kutná Hora - Sedlčany 2:0 (2:0)

Po výprasku z minulého kola na hřišti Kladna začali domácí dobře: Papouškův gól potvrdil ve 20. min. Zeman, který do sítě hlavou usměrnil centr z levé strany - 2:0. V průměrném střetnutí měli hosté velkou příležitost ke skórování těsně před přestávkou, kdy se Matoušek probil středem obrany, ale jeho ne příliš prudkou, avšak umístěnou střelu vyškrábl gólman Mičo.

Po změně stran se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ovšem vyloženější šance měla Sparty: Po chybě sedlčanské obrany Výborný předložil míč před prázdnou bránu na malé vápno Lackovi, který však přestřelil! Svůj postup po pravé straně Zeman zakončil prudkou ranou, kterou gólman Ježek vytáhl na tyč a za chvíli nato Papoušek z dobré pozice minul sedlčanskou bránu. Kutnohorský brankář Mičo se pak ještě vyznamenal, když dobře vyběhl proti Kišovi, a tak si kutnohorský dorost mohl po delší době užít vítězný pokřik.

"Dnes se hrálo o šest bodů a my jsme zápas zvládli," ulevil si trenér Sparty ČKD Kutná Hora Bohuslav Šváb a pokračoval: "Ve druhé půli už to bylo spíše o bojovnosti, ale jsem rád, že tři body zůstaly doma. Po velké prohře na Kladně se kluci snad zvedli a předvedli solidní výkon." Jenže ke gólové pojistce měli domácí několik stoprocentních šancí. "Dvakrát jsme vlastně netrefili prázdnou bránu, výsledek 2:0 je pro soupeře ještě přijatelný," zakončil Bohuslav Šváb.

Branky: 12. Papoušek, 21. Zeman. Rozhodčí: J. Zikmunda - L. Koleček, Fidra. ŽK: Čejda (S). Kutná Hora: Mičo - Kraus, Koubek, Bareš, O. Nedvěd - Zeman (87. Kácovský), Papoušek (85. Trpišovský), Fuxa, Timoracký (78. Menšík) - Lacko (63. Křížek), Výborný. Sedlčany: Ježek - Pejša (32. Repetný), Mulač, Humňal, Dvořák - Kiš, Zdeněk, Čejda (77. Lípa), Matoušek - Valsa (65. Vršecký), Spálenka.