Začátek jara Čáslavští nezvládli, z Julisky si v sobotu přivezli pět gólů

5. březen 2011, 16:32
(aktualizováno: 5. březen 2011, 18:11)

Praha - Na začátek jarní části II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav cestovali na Julisku, kde na ně čekal podzimní mistr soutěže - FK Dukla Praha. S Duklou Čáslavští poslední dvě vzájemná utkání prohráli shodně 2:0. I tentokrát se radovala Dukla, ovšem daleko výraznějším rozdílem.

Dukla Praha - Čáslav 5:0 (1:0)

Čáslavští sice začali odvážně, ovšem už od prvních minut byla patrný velice kvalitní přechod domácích do útoku. Ve 4. min. vyvezl míč Hanousek a T. Berger Duchečeka v bráně Zenitu pořádně protáhl. V 19. min. hosté zahrávali trestný kop hosté, jenže Prášilův pokus za zeď byl pro Radu snadnou záležitostí. To na druhé straně ze standardní situace udeřilo: P. Hašek poslal dlouhý pas před bránu, kde se prosadil Vrzal - 1:0. Inkasovaná branka Čáslav srazila, ve 32. min. po dalším z brejků Dukly musel Ducheček vyběhnout proti Pázlerovi a na brankové čáře mu potom pomohl kapitán Šisler. Ve 43. min. po rozehraném trestném kopu domácích P. Hašek mířil vedle. Další rána hosty zasáhla těsně před přestávkou: Čáslavští sice měli výhodu trestného kopu, ten ale rozehráli tak nešťastně, že T. Berger šel z poloviny hřiště sám a po faulu musel Haniak pod sprchy.

Krátce po změně stran zahrozi Chigou, ovšem hosté jeho střelu z úhlu ustáli. Na druhé straně si v 52. min. Šturma vyměnil míč s Hušťavou, ale nemířil přesně. Pak začalo být se Zenitem zle: V 60. min. Chigou po rohovém kopu upravil na 2:0 a o pět minut později Pázler z dalšího brejku zvýšil už na 3:0. Hosté rezignovali, v 78. min. s pokusem Kotrby po spolupráci Hušťavy se Šturmou Rada větší problémy neměl. To v 82. min. střídající Svatonský přidal čtvrtou branku Dukly a v 86. min. na střelu Gedeona zpoza vápna Ducheček nedosáhl - 5:0.

Branky: 21. Vrzal, 60. Chigou, 65. Pázler, 82. Svatnoský, 86. Gedeon. Rozhodčí: Adam - Chytil, Večeřa. ŽK: P. Hašek - Džafič, Šisler, Ptáček. ČK: 44. Haniak. Diváků: 835. Dukla Praha: F. Rada - P. Hašek, J. Vorel, Šmíd, Vrzal - T. Berger, Šiml (79. Malý), Hanousek, Geedeon, Pázler (71. Svatonský) - Chigou (65. Jirouš). Trenér Luboš Kozel. Čáslav: Ducheček - Haniak, Ptáček, Šisler, Kotrba - Prášil (71. Macek), Mojdl - Fikejz (45. Kunášek), Šturma, Džafič (46. Špidlen) - Hušťava. Trenér Oldřich Abrhám.