Zápas v Čáslavi rozhodl těsně před koncem střídající Radek Bukač!

27. srpen 2017, 19:59

Čáslav - Ve třetím kole divize čekal na fotbalisty Čáslavi souboj s favoritem soutěže - Sokolem Živanice. Diváci na branku čekali až do 89. minuty, ovšem ze tří bodů se radovali hosté:

Čáslav - Živanice 0:1 (0:0)

Už v 7. min. hosté ukázali, jak nebezpeční v útoku mohou být: M. Ujec vysunul Petruse, proti kterému musel poprvé zasahovat gólman Kubát. Domácí se osmělili v 17. min., kdy po brejku Kořínek odcentroval před bránu, jenže Jícha hlavičkoval vedle. Domácí zradila při některých nadějných útocích finální přihrávka, naproti tomu hosté měli jasné gólovky: Ve 25. min. Kakrda v čisté šanci trefil jen nohy Kubáta, ve 35. min. závar před čáslavskou bránou zakončil Gorol ranou nad a ve 37. min. po dalším útoku Petrus pálil z ideálního místa sice tvrdě, ale také nad. Ve 41. min. Kořínek protáhl gólmana Ptáčka, který ale jeho pěknou ránu vytáhl na roh.

Ve druhém poločase diváci viděli boj, ovšem se šťastným koncem pro hosty. Nejprve v 63. min. zahrozili Čáslavští, když po dlouhém pasu z trestného kopu Strnad z úhlu poslal míč jen do boční sítě, v 75. min. zase Vančura z trestného kopu trefil jen zeď bránících hráčů. Závěr patřil hostům: Nejprve v 86. min. po prodlouženém trestném kopu na zadní tyč skóroval hlavou Zdeňka, ovšem rozhodčí pro ofsajd gól neuznali. To střídajícímu Bukačovi stačilo osm minut, aby rozhodl: Prodral se do pokutového území a se štěstím přehodil brankáře Kubáta - 0:1.

Infarktový závěr musel trenér Čáslavi Jiří Antoš dlouho rozdýchávat. "Nezvládli jsme poslední minuty," hlesl. "Je to škoda, s tak kvalitním soupeřem by i jeden bod byl dobrý. Hosté nám toho ale příliš nedovolili," přiznal a pokračoval: "Hrál se důrazný fotbal, asi ne moc pohledný, hra ale měla tempo a nasazení. Obě mužstva se znají, takže nebylo koho jak překvapit. Hosté byli šťastnější, šli asi trochu více za vítězstvím. K výhře Živanicím musíme pogratulovat."

Branka: 89. Bukač. Rozhodčí: Štuk - Průcha, Hrkal. ŽK: Vančura, Růžička - Ferčák, Buriánek, Petrus. Diváků: 168. Čáslav: Kubát - D. Dastych, J. Petrů, Růžička, Kunášek - Strnad (69. Špičák), L. Vebr, Vančura, Kořínek - Vocel (46. Hannich) - Jícha. Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Živanice: Ptáček (85. Vašíček) - Buriánek, Zdeňka, Ferčák, Motyčka - Kakrda, Herzán (51. F. Pánek), Gorol, Hundák (68. D. Pánek) - M. Ujec (81. Bukač), Petrus. Trenér Petr Doležal.

1 Živanice 3 3 0 0 0 5:2 9
2 Kratonohy 3 2 1 0 0 9:4 8
3 Chrastava 3 2 0 1 0 11:6 7
4 Vysoké Mýto 3 2 0 1 0 6:3 7
5 Mšeno/Jablonec 3 2 0 0 1 6:5 6
6 Kolín 3 1 1 1 0 3:2 6
7 Admira Praha 3 1 0 1 1 4:3 4
8 Turnov 3 1 0 1 1 6:6 4