Zápas v Suchdole rozhodly tři branky z prvního poločasu

23. září 2017, 20:09

Suchdol - Fotbalisté Suchdola v rámci pátého kola okresního přeboru v sobotu hostili nováčka soutěže - tým Církvice. Ten z dosavadních utkání dokázal zvítězit pouze na hřišti rezervy Uhlířských Janovic:

Suchdol - Církvice 3:1 (3:0)

Po vyrovnaném začátku se domácí ujali vedení z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po ruce Jirouta, jenž už v obranném zákroku ležel na zemi - 1:0. Suchdolští se dostali "na koně", druhou branku přidali ve 28. min.: Po rozehraném rohu a centru na zadní tyč hlavičkoval úplně volný Langr do sítě - 2:0. Netrvalo ani dvě minuty, když si gólman Malyjurek neporadil s dlouhým kolmým míčem ze suchdolské poloviny a Zelený měl před sebou už jen prázdnou bránu - 3:0. Domácího gólmana Černohlávka se pokusil dvěma ranami ohrozit Jungwirth - v prvním případě jeho tvrdá střela těsně minula suchdolskou bránu, druhou technickou ránu k tyči lapil brankář.

Ve druhém poločase se hosté snažili zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, Suchdolští naopak spoléhali na brejky. Z jedné z nadějných pozic Křížek v pokutovém území ještě hledal Duška, v 61. min. zase Kácovský po trestném kopu minul suchdolskou bránu. V 67. min. se naskytla příležitost na čtvrtou branku unikajícímu Pacákovi, který ale ze stoprocentní šance mířil jen vedle a v 72. min. zase Biroš napálil balón z úhlu do tyče církvické brány. Alespoň čestný úspěch hosté zaznamenali v 79. min., kdy domácí obrana na několik pokusů nedokázala odkopnout míč po rohovém kopu a za to je potrestal Vocl.

"Na začátku jsme dali góly a tím pro nás byl zápas jednodušší," upozornil trenér Suchdola David Čižinský. "Hosté hrála podobně, jako my minulou sezonu. Je to o sbírání zkušeností," poznamenal a pokračoval: "Naše zkušenosti z loňska se nám nyní hodí, kluci chodí trénovat a sezona je úplně jiná. Církvice si na soutěž zvyká, to byl asi jediný rozdíl. Hosté se snažili, hráli a proti Červeným Janovicích jsou lepším týmem. Z naší strany to dnes ale nebylo až takové, ale vyhráli jsme."

Nováček z Církvice celkem úspěšně vzdoroval až do pokutového kopu. "Pak jsme ale dostali druhou branku a třetí po chybě brankáře," hodnotil zápas asistent církvického trenéra Tomáš Hruška. Ve druhém poločase se hosté tlačili před bránu soupeře. "Když ale nevystřelíme, nemůžeme dát gól," naznačil asistent a dodal: "Navíc jsme první zápas hráli v optimální sestavě."

Branky: 19. pok. kop, 28. Langr, 30. Zelený - 79. Vocl. Rozhodčí: Karel Freund. ŽK: Böhm, Březina - Vrba. Diváků: 90. Suchdol: T. Černohlávek - Dolejš, Herout, Čižinský, Březina - Král, Böhm, Pacák, Biroš - Zelený (64. L. Laštovka), Langr. Trenér David Čižinský. Církvice: Malyjurek - Uhlíř, Kácovský, Koblischke (66. Vrba), Jirout (76. J. Volenec) - Křížek, Novák, Jungwirth, Nývlt - Dušek, Vocl. Trenér Vladimír Kicner.

1 K. Hora B 5 4 0 1 0 23:6 13
2 Vrdy 5 4 0 1 0 11:2 13
3 Suchdol 5 3 2 0 0 11:4 13
4 Sedlec 5 4 0 0 1 7:3 12
5 Nové Dvory 4 1 3 0 0 7:3 9
6 Paběnice 5 2 1 1 1 6:5 9
7 Malín 5 2 0 1 2 6:3 7
8 Zbraslavice 5 2 0 0 3 12:16 6