Zápas ve Vrdech: Vítězství sedlecké Viktorky a dvě červené karty!

17. říjen 2015, 19:02

Vrdy - V devátém kole okresního přeboru přivítali fotbalisté Slavoje Vrdy soupeře z Viktorie Sedlec. Vrdští před zápasem figurovali na desátém místě, sedlecká Viktorka na čtvrtém, ovšem oba týmy dělily pouhé čtyři body:

Vrdy - Sedlec 2:3 (1:1)

Zápas začal náporem domácích, kteří si v průběhu pěti minut vypracovali dvě gólovky, v té druhé a větší ve 4. min. Jiří Lunáček našel od brankové čáry Šoltu, který ale mířil zblízka nad. V 7. min. zahrozili i hosté, když Cimr vysunul Vrbu, který zpětnou přihrávkou vyzval k zakončení Jak. Spáčila. Ten ale trefil jen Petra, navíc rozhodčí odpískal ofsajd. Ve 14. min. se už skóre měnilo: Šolta unikl na levé straně, prošel do vápna, míč postrčil před bránu a Jiří Luňáček ho uklidil k tyči - 1:0. I další minuty přinesly příležitosti. Ve 25. min. se Vocl nadechl k slalomu, dostal se ze strany až před brankáře Vokouna, jenže pak mířil jen do boční sítě. Ve 28. min. si dlouhý výkop zpracoval Jiří Luňáček, dobře mu v útočné akci pomáhal J. Šindelář, ovšem i tentokrát Sedlec zachránila boční síť Vokounovy brány. Viktorka se ještě před přestávkou dočkala vyrovnání. V 31. min. po kombinaci Koldy a Tvrdého se do pokutového území pustil Jakub Spáčil, mířil po zemi na vzdálenější tyč, ale minul. Ve 32. min. ale M. Šindeláře překonal Vrba - 1:1.

První čtvrthodina druhého poločasu vyšla skvěle hostům. Cimrův první únik ještě stačil vyřešit brankář M. Šindelář, vzápětí ale sedlecký kanonýr ve vápně hlavičkoval úplně sám - 1:2. Vzápětí se po autu domácích na útočné polovině Cimr řítil opět na Šindeláře úplně sám a sedlecký kanonýr s ledovým klidem zvýšil už na 1:3. V 63. min. K. Truksa za sedleckou obranou hledal Jiřího Luňáčka, jehož hlavičku vychytal gólman Vokoun. Hodně emocí přinesla 66. min.: Nejprve rozhodčí udělil P. Růžičkovi za faul ze zadu na Volence pouze žlutou kartu, vzápětí podobný zákrok vytáhl Vavřina na Jiřího Luňáčka a nervy neudržel Jan Luňáček, který se jal svého kapitána mstít. Výsledkem byly dvě červené karty za potyčku s M. Volencem.

Závěr ale patřil Vrdům: V 75. min. se P. Růžička prosadil středem obrany a dostal domácí zpět do hry - 2:3. V hektickém závěru si ale hosté výsledek pohlídali, navíc v nastaveném čase unikl Cimr, byl nekompromisně faulován zezadu Voclem a opět jen za žlutou kartu. To už ale na výsledku nic neměnilo.

"Dojeli jsme na neproměňování šancí," měl jasno trenér Slavoje Vrdy Karel Truksa. "Zápas byl celkem dobrý, prvních dvacet minut jsme odehráli slušně. Pak jsme vyklidili hřiště a lepší byl soupeř. Prostě jsme nedávali šance," shrnul utkání a k vyloučení dodal: "Oba jsou blázni a takoví blázni nemají na hřišti co dělat."

"Já jako nezaujatý divák bych rád řekl, že se mi utkání líbilo a Viktorce přeji, aby se jí takto dařilo dále," uvedl Luboš Votava.

Branky: 13. Jiří Luňáček, 76. P. Růžička - 32. Vrba, 57., 60. Cimr. Rozhodčí: Ladislav Culka. ŽK: P. Růžička, Jiří Luňáček, Vocl - Jan Vavřina. ČK: 66. Jan Luňáček - 66. Volenec. Diváků: 75. Vrdy: M. Šindelář - Spěvák, Vocl, K. Truksa, Petr - J. Šindelář (52. V. Plašil), P. Růžička, M. Tomíšek, Jan Luňáček, Šolta - Jiří Luňáček. Trenér Karel Truksa. Sedlec: Vokoun - Kolda, Gono, Jan Vavřina, Hvězda - Vrba, L. Tvrdý, Jak. Spáčil, M. Volenec - Cimr, Jelínek. Trenér Luboš Votava.