Zbraslavice položil na lopatky Petr Nekolný

28. říjen 2009, 18:52

Zbraslavice - Fotbalisté Sokola Zbraslavice ve středu vznik Československého státu neslavili. Museli totiž po obědě nastoupit k dohrávce 9. kola I. B třídy - skupina D. Situace v tabulce jim velela získat v utkání s FC Tuchoraz tři body, zůstalo ovšem jen u přání...

Zbraslavice - Tuchoraz 0:2 (0:2)

Domácí hráče prakticky celé utkání trápily nepřesnosti a chybné přihrávky ve středu hřiště. Ve 12. min. po jedné takové chybě Pazdercovu střelu ukryl ve svých rukavicích gólman Haták. Chvíli před tím se pokusil ohrozit hostující bránu M. Veselý, jenže brankář M. Černý nadvakrát situaci vyřešil. To byla jeho vážnější práce prakticky až do závěrečného hvizdu rozhodčího Myšky. Ve 13. min. pronikl do zbraslavické šestnáctky Fialka, ale netrefil. Mezi tři tyče se nevyšly ani trestný kop domácího M. Veselého a střela Dubjáka. Ve 21. min. si Hlava došel před hranící pokutového územím pro faul, ošem Semerád trestný kop ze střední vzdálenosti napálil pouze do zdi. Ve 23. min. si Haták ještě poradil s tvrdou ranou Nekolného, ovšem ten samý hráč ve 26. min. mu míč poslal nechytatelně v šibenici od tyče do sítě - 0:1. Domácí se snažili do přestávky náskok soupeře vymazat. Ale Herčík mířil těsně nad, ve 33. min. Šindelář geniální kolmicí vysunul Jursíka, který ale přihrával J. Veselému už do ofsajdu. To hosté pořádně zahrozili o minutu později: Po kombinaci na jeden dotek T. Černý naštěstí poslal míč vedle. V poslední minutě M. Veselý ze střední vzdálenosti také neuspěl, ovšem v nastaveném čase prvního poločasu přišla pro Zbraslavice sprcha, a to nejen kvůli sílícímu dešti: Nekolný přesnou a načasovanou přihrávkou v rychlém protiútoku poslal Fraňka proti Hatákovi, který gólové střele nezabránil - 0:2.

Po přestávce se hosté z pochopitelných důvodů nikam nehrnuli a těžkopádná a mnohdy nepřesná kombinace zbraslavických fotbalistů narážela na výborně organizovanou obranu soupeře. Tuchoraz navíc mohla definitivně rozhodnout z několika brejků. Ránu Pazderce Haták vyrazil na roh, 75. min. Fialka po trestném kopu na zadní tyč mířil vedle. V 79. min. A. Volenec pobídl přihrávkou Šindeláře, jehož střela byla ale slabá a navíc jen doprostřed brány. Největší šanci druhého poločasu v 89. min. zazdil hostující Franěk, který po trestném kopu a v následném zmatku v šestnáctce z úrovně penalty minul zbraslavickou bránu. Nemohoucnost domácích v útoku doložil ve třetí minutě nastavení Jursík, kterého do šestnáctky hostů uvolnil J. Veselý. Zbraslavický hráč se koncovce ale prakticky nedostal a sudí trápení domácích ukončil.

"Když se někdy hraje držení míče šedesát na čtyřicet, vítězství to být nemusí," konstatoval trenér Zbraslavic Zdeněk Knap a pokračoval ve svém hodnocení: "Narazili jsme na zkušeného soupeře a jeho nejlepšího hráče Petra Nekolného, který dal první gól. Bohužel před odchodem do kabin Šindelář uprostřed hřiště vyrobil hrubku a hosté nás potrestali. Druhý poločas byl v naší režii, ovšem bez patřičného efektu." To domácí kouč přisuzuje nezkušenosti svého celku. "Proto si nevytvoříme řadu finálních přihrávek, ze kterých bychom vytěžil gól," upozornil a dodal: "Hosté hráli pozorně odzadu a z rychlých protiútoků nás mohli potrestat ještě více. Věřím, že v našem skromném kolektivu najdeme do dalších zápasů ještě dost motivace, abychom soutěž dohráli slušně."

Branky: 26. Nekolný, 45.+1 Franěk. Rozhodčí: Myška - Suchý, Kosina. ŽK: J. Rada, Šindelář - Trnka. Diváků: 80. Zbraslavice: Haták - Hlava (69. J. Rada), Semerád, M. Veselý, Höllge - Jursík, Dubják (72. A. Volenec), Herčík, J. Veselý - Dudok, Šindelář. Trenér Zdeněk Knap. Tuchoraz: M. Černý - Blecha, Fialka, Trnka, Prokeš - Šulc (87. Veselý), Nekolný (80. Kletečka), T. Černý, Šmejkal - Franěk (90. Kmoch), Pazderec.