Ze dvou zápasu doma chtěli tři body, úkol splnili už ve středeční dohrávce

18. květen 2011, 20:36
(aktualizováno: 19. květen 2011, 06:57)

Čáslav - V dohrávce 17. kola krajského přeboru fotbalisté FC Zenit Čáslav B ve středu přivítal SK Úvaly.

Čáslav B - Úvaly 1:0 (0:0)

Čáslavští na soupeře z horní poloviny tabulky vlétli bez respektu, ovšem kromě několika nepřesných střel brankáře Vacka neohrozili. Hosté postupem času hru vyrovnali a "zuby vycenili" v 19. min., kdy po levé straně utekl Benčič a Matějka potom mířil jen do náruče gólmana Míška. Gól nepřinesla ani žádná ze standardních situací na obou stranách a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začali mladíci z čáslavské rezervy výtečně. Už ve 48. min. provětral úvalskou obranu M. Král, jenž svou technickou á dobře mířenou ranou pořádně protáhl gólmana Vacka. V 50. min. se zrodil rozhodující okamžik utkání: M. Král z trestného kopu poslal ostrý a přízemní míč do malého vápna a na teč Petra Váni už Vacek zareagovat nestačil - 1:0. Gólmana Úval prověřil tvrdou ranou ze střední vzdálenosti Svoboda, po průniku Matouška obrana hostů přečkala i pořádný závar a Maxa po svém průniku o pár chvil později pálil jen do boční sítě. V 74. min. V. Zikmunda pěkně vysunul Matouška, který sice přehodil vybíhajícího Vacka, ovšem toho na brankové čáře včas zastoupíil Macek. V 76. min. po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle M. Brudný a hosté se připomněli prakticky jednou kloudnou střelou za druhý poločas: V 78. min. se po Benčičově pokusu zpoza vápna výborně natáhl Míšek.

V první minutě nastavení Szöcs v malém vápně zbytečně atakoval Míška, který měl míč pod kotrolou, a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

"Teď už jsme se snad zachránili," oddechl si po zápase trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš, který přiznal obavy z následujících kol. "Budeme hrát ale až do konce, příležitost dostanou opět mladší hráči," prohlásil a pokračoval: "Byli jsme v obtížné situaci, měli jsme málo hráčů. Tři navíc nastoupili se zraněním, ale ti mladší dnes obstáli. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat na brejky, což se nám ve druhém poločase dařilo. Bohužel jsme ale nedali ten druhý gól, i když jsme si připravili další tři, čtyři příležitosti. Soupeř na tom byl kombinačně velmi dobře a báli jsme se až do konce, ale hosté nás za neproměněné šance nepotrestal a tak jsme vyhráli."

Při pohledu na mladou čáslavskou sestavu hosté pošilhávali po bodech. "Dorostenecké mužstvo bychom přehrát měli," upozornil úvalský trenér Karel Báča. "Domácí se ale snažili, dali hezký gól z trestného kopu. My jsme pořádně nevystřelili na bránu a naše akce končily u vápna. Jestli jsme vystřelili možná dvakrát na bránu a to ještě byly střely, které bych chytil i já," řekl a našel slova chvály na adresu rozhodčích: "Jejich výkon bych chtěl vyzdvihnout, pískali výborně."

Branka: 50. Petr Váňa. Rozhodčí: Pechanec - Chovanec, Vlk. ŽK: Petr Váňa - Szöcs. ČK: 90.+1 Szöcs. Diváků: 100. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, Pipek, Petr Váňa, Svoboda - Matoušek, Parachin, R. Vajgl, V. Zikmunda (90.+1 Fuksa), M. Král - Maxa. Trenér Jiří Antoš. Úvaly: Vacek - Mika (54. Kratochvíl), Macek, Korbelář, Kořínek - Matějka, Vorlíček (78. Vojtěch), Kokeš, Benčič - Končický, Szöcs. Trenér Karel Báča.