Ze šesti kutnohorských gólů se o čtyři postaral útočník Milan Antoš

28. srpen 2013, 18:43
(aktualizováno: 28. srpen 2013, 18:58)

Kutná Hora - Dorostenci Sparty Kutná Hora ve středu předehrávali zápasy 6. kola krajského přeboru. Starší dorost na umělé trávě porazil Tatran Sedlčany 6:2, přesto trenér Jan Meszároš nebyl moc spokojený.

Kutná Hora - Sedlčany 6:2 (3:1)

Domácí si od začátku udržovali územní převahu, ale v prvních dvaceti minutách kromě tvrdé rány Antoše do tyče a několika centrů bránu soupeře příliš neohrozili. Až ve 20. min. si Antoš vzal na své polovině balón a po samostatném úniku po levé straně otevřel skóre - 1:0. Ve 27. min. Michálek z pokutového kopu za ruku zvýšil na 2:0 a o chvíli později F. Černohlávek přesnou ranou zpoza vápna od tyče upravil už na 3:0. Další rána FS. Černohlávka mířila do břevna a tak hosté těsně před přestávkou vykřesali jiskru naděje, když Sirotek zkorigoval na 3:1.

Krátce po změně stran domácí tým uklidnil Antoš, když zakončil výbornou kombinaci - 4:1. V 62. min. bylo definitivně rozhodnuto: Vystyd fauloval Antoše, byl po druhé žluté kartě vyloučený a Antoš upravil už na 5:1. A kutnohorský kanonýr přidal o pět minut později ještě šestou branku - 6:1. V 75. min. Sirotek potrestal chybnou rozehrávku od kutnohorské brány, ale to už bylo vše.

"Dali jsme šest gólů, mohli jsme jich ale dát dvanáct," nebyl s utkáním příliš spokojený trenér kutnohorské Sparty Jan Meszároš. "Kdybychom dnes neměli Antoše, bylo by zajímavé sledovat, jak bychom se s tím vyrovnali," narážel na gólovou produktivitu útočníků a dodal: "Koncovka je žalostná, dá se říci - žádná. Hoši si myslí, že když vedeme o tři branky, je už konec. Dneska se mi to vůbec nelíbilo."

Branky: 20., 48., 62. pok. kop, 67. Antoš, 27. pok. kop Michálek, 28. F. Černohlávek - 44., 75. Sirotek. Rozhodčí: Pudil - Herda, Linhart. ŽK: Matějka - Vystyd, Hrbek, Senft. ČK: 62. Vystyd. Kutná Hora: Karban - Hanousek, Kruliš, Šmidrkal, Pudil - Michálek (63. Krombholz), D. Hájek (46. Lindner), Šesták (86. Vítek), Bílý (46. Matějka) - F. Černohlávek, Antoš (84. Škrobák). Trenér Jan Meszároš. Sedlčany: Jankovský - Pospíšil, Vystyd, Šťovíček, Sůsa - Pešička, Otradovec, Senft, Housa - Hrbek, Sirotek. Trenér Vladimír Strnad.