Ze třetího místa poháru OFS Kutná Hora se ve čtvrtek radovala zručská Jiskra

10. červen 2011, 13:33
(aktualizováno: 10. červen 2011, 19:58)

Červené Janovice - Před samotným vrcholem poháru OFS Kutná Hora, který na zbraslavickém hřišti ve středu 15. června obstarají ve finále Malín a Malešov, si to rozdaly Sokol Červené Janovice a Jiskra Zruč nad Sázavou o třetí místo.

Č. Janovice - Zruč n. S. 0:4 (0:2)

První polovinu zápasu Jiskra kontrolovala, držela míč a vytvářela si nebezpečné šance. Tu první velkou zahodil Vosyka, kdy mířil jen do gólmana domácích. Další šanci byl Havrda, ale jeho ránu vyrazil domácí obránce hlavou na roh. Z následného rohu už se Havrda radoval, kdy si počkal na odražený balón a nekompromisně ho poslal pod břevno 0:1. Poté vystrčili růžky domácí, ale z jediné šance v prvním poločase nic nevytěžili, protože Kořínek vytáhl fantastický zákrok a míč vyrazila na roh. V další zručské šanci byl opět Vosyka, ale jako v prvním případě, mířil jen do golmana. Domácí v závěru poločasu vystrčili růžky, ale jejich střely končily vedle. Další šance měla opět Jiskra, ale poskakující míč na brankové čáře nedokázal nikdo vrazit do branky. A tak uklidňující branku zařídil opět Havrda, kdy po individuální akci napřáhl a poslal míč k tyči domácí branky 0:2.

Druhý poločas začal jako ten první, Jiskra držela míč a kontrolovala utkání. Domácí začali hrát ofsajd systém, který však hostující hráče nezastavil. Ti podnikali rychlé brejky a na hostující branku se valil útok za útokem. Nic vážného z toho však nebylo. Jiskra zamkla svého soupeře před jeho branku, ale ze série čtyř rohových kopů vytěžila jen břevno Havrdy. A když Janovice zaútočily, byl Kořínek ve zručské brance na svém místě. V polovině druhé půle se vytáhl stoper pro toto utkání Koudela, napřáhl a poslal míč do šibenice 0:3. Domácí postupně odpadli a tak Jiskra měla více místa na kombinaci a podnikání stálých útoků na Janovickou branku.  Jeden z posledních brejků, tak proměnil ve čtvrtou branku Tomáš Louda, který křižnou střelou uzavřel utkání na 4:0 pro Jiskru!

Branky: Havrda 2, Koudela, T. Louda. Rozhodčí: Linhart. Zruč n. S.: Kořínek - J. Váňa (Zeman), Koudela, Hájek, Kovařík - Havrda, Vosyka, Z. Louda, Sahula - Fanta (Zachariáš), Smutný (T. Louda).