Ze zápasu s Bohemians měl trenér smíšené pocity, hru s týmem ještě rozebere

27. červenec 2011, 19:49
(aktualizováno: 27. červenec 2011, 19:50)

Čáslav - Fanoušci čáslavské kopané měli ve středu první příležitost vidět tým FK Čáslav pro II. ligu 2011 - 2012. Na hlavním stadionu Pod Hrádkem se Čáslavští střetli se svým budoucím soupeřem - nováčkem soutěže Bohemians Praha. Ten ovšem nedorazil v nejsilnější sestavě.

Čáslav - Bohemians Praha 4:2 (2:0)

Otěže zápasu od začátku drželi pevně Čáslavští, kteří svého soupeře převyšovali prakticky po všech stránkách. Lépe kombinovali, byli úspěšnější v osobních soubojích a včasným napadáním nutila hosty odevzdávat míče. Už ve 14. min. utekl Fikejz a přihrávkou "pod sebe" vyzval ke skórování Jukla - 1:0. Druhou branku domácí přidali ve 31. min.: Šislerův dlouhý míč vysunul Voltra, proti kterému vyběhl neúspěšně gólman Belaň a na Džafičovi už bylo jen doklepnout míč do prázdné brány - 2:0. Pak ještě po Hečkově centru Voltr akrobaticky trefil od země břevno.

Na začátku druhé půle postupoval Špidlen sám na gólmana Belaně, po jejich souboji se míč odrazil k Džafičovi, který upravil na 3:0. Domácí si pak vybrali i slabší chvilky a dovolili střížkovské Bohemce korekci stavu: Nejprve někdejší útočník Čáslavi Duchnič ranou přes hlavu snížil na 3:1, po něm o chvíli později dostal více místa Kuťák, který přízemní střelou ke zdálenější tyči korigoval na 3:2. Závěr pak patřil opět Čáslavi, v 86. min. se před bránou Bohemky prosadil hlavou K. Hejný po centru Kunáška - 4:2.

"Soupeř nebyl úplně kompletní, jsme zklamaní z obdržených branek. Prakticky po jediných dvou střelách na naší branku," přiznal trenér Čáslavi Oldřich Abrhám a pokračoval v hodnocení posledního přípravného utkání: "První poločas jsme začali velice dobře, dobře kombinovali, běhali a nabíhali si do křídelních prostorů. Kromě dvou branek jsme tam měli minimálně ještě jednu, dvě šance, které jsme měli dále zúročit."

Do druhého poločasu Čáslavští podle trenéra vstoupili hodně lehkovážně. "Hráči věděli, že mají navrch a začátek druhého poločasu nezvládli. To pro mě bylo velkým zklamáním," zlobil se kouč. "Po dvou inkasovaných brankách se v posledních deseti minutách naše hra zase urovnala, celkově jsem ale od týmu čekal více. Zápas si budeme muset ještě rozebrat, hráli jsme se soupeřem, se kterým jsme měli tak 6:1 vyhrát a mohli jít domů s úsměvem na rtu," podotkl Oldřich Abrhám.

Čáslavský kouč o víkendu avizoval příchod záložníka. Fanoušci žádné nové jméno v sestavě ale nenašli. "Všechno je v jednání, ve fotbale není nikdy nic jistého. Do jednání vstoupil ještě další klub," vysvětlil Oldřich Abrhám. "Stoprocentně ale přijde ještě jeden střední záložník, uvidíme, zda se nebudeme muset poohlédnout po jiném," zakončil čáslavský trenér.

V neděli sehrají Čáslavští utkání poháru v Novém Bydžově (v 17 hodin), pak už je čeká první kolo II. ligy v Karviné.

Branky: 14. Jukl, 31., 52. Džafič, 86. K. Hejný - 67. Duchnič, 74. Kuťák. Rozhodčí: Mikeš - Šťastný, J. Koleček. Bez karet. Diváků: 100. Čáslav: Ducheček (61. Antošík) - Hečko, Němeček, Šisler (46. K. Hejný), Kunášek - Rakovan (85. Jukl), Jukl (46. Prášil), Špidlen (74. Šisler) - Voltr (46. Kaňák), FIkejz, Džafič (70. Žiak). Trenér Oldřich Abrhám. Bohemians: Belaň - Sajtl, Novotný, Horáček, Křižan (46. Ježdík) - Mišák, Magdon (46. Kwame), Kliment (71. Kuťák), Šafránek (52. Moudrý) - Mich. Škoda, Duchnič. František Barát.