"Zlý muž" okresního přeboru Michal Váňa stihl posbírat tři červené karty

12. červenec 2011, 12:10
(aktualizováno: 12. červenec 2011, 14:44)

Kutnohorsko - Uplynulému ročníku okresního přeboru kralovali fotbalisté ze Sázavy. Také díky tomu, že Jiskra, která je pořádně proháněla na podzim, na jaře totálně selhala. Nejlepší střelec soutěže - Jakub Švec (Sázava) - nastřílel 25 branek, se šestnácti góly vyhrál i jarní část soutěže před Michalem Janouškem (Malín) - 14 branek.

Nejlepší brankář soutěže - Michal Šilhán (Sedlec) - dosáhl průměru jedné branky na zápas, jaro se povedlo Janu Hebrovi (Suchdol), který se může pochlubit průměrem 0,75 branky na zápas.

"Zlé muže" má ve svém středu zručská Jiskra: Michal Váňa stihl tři červené karty a Jakub Koudela vede žebříček žlutých karet (13 ŽK). Na jaře se největším sběratelem žlutých karet stal Lukáš Valdman (Zbýšov) - 9 žlutých karet.

Maximální porci minut za celý rok okresního přeboru odehráli čtyři hráči: Tomáš Böhm (Suchdol), Marcel Poul (Sedlec), Jan Štěpánek (Sázava) a Václav Závůrka (Tupadly B).

Nejčastějším výsledkem soutěže byl stav 2:2 (dvanáctkrát), nejvyšší vítězství zaznamenala Sázava v duelu s Tupadly B (9:1) a nejvíce branek padlo v utkání Sázava - Žleby 9:2. Celkem padlo 758 branek, což představuje průměr 4,16 branky na zápas při průměrném skóre 2,5:1,6.

Nejvíce utkání okresního přeboru odpískal Petr Dolejš (15 utkání), za ním následuje Jiří Jirsa (14 utkání) a Luboš Říha (13 utkání). Rozhodcovskou píšťalku si za celý rok vystřídalo 44 sudích.

Poznámka: Zde uvedené statistky jsou vystavěné z čísel ze zápisů o utkání. Bohužel mohou být nepřesné, neboť někteří rozhodčí se nedokáží naučit zápis vyplňovat. Například chybějící čas u vstřelené branky, které dlouhodově a zcela ignorují například sudí Linhart nebo Jirsa, ovlivňují tabulky "První vstřelený gól", "První obdržený gól", minutové statistky gólmanů a další.

Statistka okresního přeboru 2010 - 2011 je zde, jarní čísla pak zde.

1. Kavalier Sázava

Góly: Jakub Švec (25 branek), jaro Jakub Švec (16 branek).
Vítězné góly: Jakub Švec (7 branek), jaro Jakub Švec (5 branek).
Odehrané minuty: Jakub Štěpánek (2340), jaro FIlip Šmídek a Jan Štěpánek (1170 minut).
ŽK: Jiří Knotek (9 ŽK), jaro Jiří Knotek (5 ŽK).
ČK: Švec a Rezek, jaro bez ČK.
Jednička v bráně: Jan Štěpánek (průměr 1,35), jaro: Jan Štěpánek (průměr 1,38).

2. Viktoria Sedlec

Góly: Michael Jelínek a Martin Volenec (13 branek), jaro Martin Volenec (8 branek).
Vítězné góly - po dvou: Jelínek, Volenec, Vavřina, M. Poul, Pav. Mrštík, Zdychynec. Jaro: Po dvou Volenec, Pav. Mrštík a Zdychynec.
Odehrané minuty: Marcel Poul (2340 minut), jaro Marcel Poul a Nikola Kožnar (1170 minut).
ŽK: Lukáš Tvrdý (11 ŽK), jaro po čtyřech: Jelínek, L. Tvrdý.
ČK: L. Tvrdý a Kožnar (po jedné), jaro L. Tvrdý.
Jednička v bráně: Michal Šilhán (průměr 1,00), jaro: Michal Šilhán (0,80).

3. Sokol Malín

Góly: Michal Janoušek (14 branek), jaro Michal Janoušek (14 branek).
Vítězné góly: Michal Janoušek (6 branek), jaro Michal Janoušek (6 branek).
Odehrané minuty: Lukáš Kraus (2252 minut), jaro Petr Štoček (1170 minut).
ŽK - po pěti: P. Štoček, Čunderlík, L. Kraus, J. Vrba, Husa. Jaro Michal Janoušek (4 ŽK).
ČK - po jedné: P. Štoček, Rathauz, Hylský, Střemcha, Opasek. Jaro - po jedné: Opasek, Střemcha.
Jednička v bráně: Josef Opasek (průměr 2,00), jaro: Josef Opasek (průměr 2,00).

4. Sokol Suchdol

Góly: Jiří Štainz (10 branek), jaro: Jiří Štainz (10 branek).
Vítězné góly: Jiří Štainz (4 branky), jaro: Jiří Štainz (4 branky).
Odehrané minuty: Tomáš Böhm (2340 minut), jaro - 1170 minut: Štainz, Böhm, Langr.
ŽK - po pěti: Jiří Štainz, Jan Krejča. Jaro: Jiří Štainz (5 ŽK).
ČK - po jedné: Radil, Volný, Linhart, Pipek. Jaro: Linhart.
Jednička v bráně: Jan Hebr (průměr 1,25), jaro: Jan Hebr (průměr 0,75).

5. Sokol Paběnice

Góly: Martin Svoboda (12 branek), jaro: Martin Svoboda (8 branek).
Vítězné góly: Václav Žák (3 branky), jaro:  Václav Žák (2 branky).
Odehrané minuty: Michal Blažek (2154 minut), jaro: Michal Blažek (1061 minut).
ŽK: Josef Petrásek (8 ŽK), jaro: Josef Petrásek (4 ŽK).
ČK - po jedné: J. Růžička, Petrásek, M. Rada, M. Říha. Jaro: M. Rada.
Jednička v bráně: Martin Moc (průměr 1,47), jaro: Martin Moc (průměr 2,00).

6. Jiskra Zruč n. S.

Góly: Tomáš Cudlín (13 branek), jaro: Tomáš Cudlín (5 branek).
Vítězné góly: Jakub Koudela (4 branky), jaro: Tomáš Cudlín a Josef Havránek (po jedné).
Odehrané minuty: Ondřej Jouza (2296 minut), jaro: Ondřej Jouza (1126 minut).
ŽK: Jakub Koudela (13 ŽK), jaro: Jakub Koudela (7 ŽK).
ČK: Michal Váňa (3 ČK), jaro - po jedné: Michal Váňa, Michal Havránek.
Jednička v bráně: Michal Jíra (průměr 2,18), jaro: Michal Jíra (průměr 3,06).

7. Spartak Transpa Žleby

Góly: Tomáš Hronek (16 branek), jaro: Tomáš Hronek (7 branek).
Vítězné góly: Tomáš Hronek (4 branky), jaro: Tomáš Hronek (2 branky).
Odehrané minuty: Martin Auersvald (2070 minut), jaro: Pavel Marousek (1080 minut).
ŽK: Tomáš Hronek (8 ŽK), jaro po čtyřech ŽK: Hronek, Kulka, M. Kubát.
ČK - po jedné: Karel Křivohlavý, Petr Němec. Jaro: Karel Křivohlavý, Petr Němec.
Jednička v bráně: Martin Auersvald (průměr 2,61), jaro: Martin Auersvald (průměr 3,09).

8. TJ Zbýšov

Góly: Ivan Babák (8 branek), jaro po čtyřech brankách: Valdman, I. Babák.
Vítězné góly: Milan Vrána (2 branky), jaro po jedné brance Vrána, Šemík.
Odehrané minuty: Lukáš Valdman (1967 minut), jaro: Lukáš Valdman (1080).
ŽK: Lukáš Valdman (11 ŽK), jaro: Lukáš Valdman (9 ŽK).
ČK - po jedné: I. Babák, Valdman, Prášek, Čáp, Horváth, Junek. Jaro: I. Babák, Horváth, Čáp, Junek.
Jednička v bráně: Václav Kozelka (průměr 2,82), jaro: Václav Kozelka (průměr 2,82).

9. Sokol Kaňk

Góly: Jan Mandík a Jan Ďoubal (po osmi brankách), jaro: Rostislav Matz (5 branek).
Vítězné góly: Jan Ďoubal (3 branky), jaro: Jan Ďoubal (2 branky).
Odehrané minuty: Jaromír Horký (2296 minut), jaro: Jaromír Horký (1170 minut).
ŽK: Jan Ďoubal (11 ŽK), jaro: Jan Ďoubal (5 ŽK).
ČK - po jedné: Klatka, Výborný, J. Procházka. Jaro: Klatka, Výborný, J. Procházka.
Jednička v bráně: Radek Vokoun (průměr 2,03), jaro: Radek Vokoun (průměr 2,08).

10. SK Malešov

Góly: Jiří Špitálník (14 branek), jaro: Lukáš Lupínek (6 branek).
Vítězné góly: Jiří Špitálník (3 branky), jaro: David Klečák (2 branky).
Odehrané minuty: Pavel Železný (2070 minut), jaro: Radek Barenčík (1170 minut).
ŽK: Jan Rak (8 ŽK), jaro: L. Lupínek, Lipský, Jan Rak (po třech ŽK).
ČK: Jan Rak (2 ČK), jaro: Jan Rak (1 ČK).
Jednička v bráně: Libor Bednář (průměr 1,90), jaro: Libor Bednář (průměr 2,20).

11. FK Uhlířské Janovice B

Góly: Martin Svoboda a Martin Strnad (po 5 brankách), jaro: Martin Svoboda a Martin Strnad (po 4 brankách).
Vítězné góly: Martin Svoboda (3 branky), jaro: Martin Svoboda (2 branky).
Odehrané minuty: Ladislav Blecha (2183 minut), jaro: Ladislav Blecha (1170 minut).
ŽK: Ladislav Blecha a Pavel Kulhánek (po 7 ŽK), jaro: Ladislav Blecha (5 ŽK).
ČK: Martin Vedral (2 ČK), jaro: Pavel Kulhánek (1 ČK).
Jednička v bráně: Petr Verner (průměr 1,64), jaro: Petr Verner (průměr 1,33).

12. Rozvoj Křesetice

Góly: Radek Šafránek (14 branek), jaro: Radek Šafránek (5 branek).
Vítězné góly: Radek Šafránek a Josef Pokorný (po 2 brankách), jaro: Radek Šafránek (2 branky).
Odehrané minuty: Petr Leopold (2250 minut), jaro: Tomáš Vlasák (1126 minut).
ŽK: Radim Vonšovský (8 ŽK), jaro: Dušan Bláha (6 ŽK).
ČK: Radek Šafránek (1 ČK), jaro: Radek Šafránek.
Jednička v bráně: Vít Černovský (průměr 2,34), jaro: Vít Černovský (průměr 2,78).

13. Sparta Kutná Hora B

Góly: Tomáš Fedor (5 branek), jaro Bohuslav Šváb (4 branky).
Vítězné góly - po jednom: T. Fedor, Hulman, Rumpli, Janoušek, Zeman, Kopecký, F. Nedvěd. Jaro - po jednom: Hulman, Rumpli, Kopecký.
Odehrané minuty: Tomáš Pospíšil (2113 minut), jaro: Tomáš Pospíšil (1169 minut).
ŽK: Radim Vlach (6 ŽK), jaro: Tomáš Pospíšil (4 ŽK).
ČK - po jedné: Zeman, Vlach, Lebeda. Jaro: bez ČK.
Jednička v bráně: Ondřej Stoupa (průměr 1,57), jaro: Ondřej Stoupa (půměr 1,57).

14. Star Tupadly B

Góly: Václav Vondra (17 branek), jaro: Václav Vondra (9 branek).
Vítězné góly - po jednom: Jiří Kavánek, Vl. Závůrka, Semrád. Jaro: Jiří Kavánek (1 branka).
Odehrané minuty: Václav Závůrka (2340 minut), jaro: Petr Rolenec a Václav Závůrka (1170 minut).
ŽK: Jiří Kavánek (8 ŽK), jaro: Jiří Kavánek (4 ŽK).
ČK: Václav Vondra (1 ČK), jaro Václav Vondra.
Jednička v bráně: Petr Kavánek (průměr 3,70), jaro: Petr Kavánek (průměr 3,70).