Zvědaví diváci okukovali nové tváře

13. leden 2010, 19:17

Čáslav - Nově se tvořící tým FC Zenit Čáslav, který na jaře bude bojovat o záchranu ve druhé lize, poprvé nastoupil k přípravnému zápasu. Trenér Zdenko Frťala má od začátku zimní přípravy k dispozici téměř tři desítky fotbalistů (informace, kdo začal přípravu v Čáslavi najdete zde), ve středu proti Ovčárům se představili další zkoušení fotbalisté. Ti, co se na hřiště nedostali, dostanou příležitost ve čtvrtek, kdy Čáslav od 14 hodin doma pohostí Varnsdorf.

Čáslav - Ovčáry 1:1 (0:0)

V bráně dostali příležitost Pavel Rohel (Dolní Benešov) a Tomáš Fryšták (Slovácko) a dále, Čáslav zkoušela Slováka Mateje Ledvaye z Dubnice. V obraně se velice dobře uvedl čáslavský dorostenec Karel Hejný, jenž se po rohových kopech dostal do několika hlavičkových šancí. V prvním poločase měl ještě nadějnou příležitost Tomáš Pechar, jenže gólman Tomko vyběhl daleko ze své brány a čáslavský útočník ho překonat nedokázal. Více brankových příležitostí v zápase plném osobních a vzdušných soubojů nabídl druhý poločas: Kučera vyhrál hlavičkový souboj, jenže Pechar potom trefil jen spojnici břevna a tyče ovčárecké brány. V 72. min. nastřelil tyč po rohovém kopu i Fikejz, balón se ale odrazil ke Kučerovi, který vsítil první gól Čáslavi v roce 2010 - 1:0. Radost domácím nevydržela ani tři minuty, L. Müller uplatnil větší důraz v osobním souboji a dotlačil balón do sítě Zenitu - 1:1. Rozhodnutí měl na hlavě Kučera, kterému míč z pravé strany naservíroval Fikejz, jenže fotbalista, který v Čáslavi působil již v minulosti, branku Ovčár netrefil.

"První dvě utkání nám odpadla, proto to byl pro nás první herní test," připomněl asistent čáslavského trenéra Ivan Kopecký a pokračoval: "Poznávali jsme hráče, jak v zápase reagují." A co přesně premiérový zápas asistentovi ukázal? "Přístup hráčů nebyl špatný, chyběl nám důraz v koncovce. Škoda, že šance, které jsme si připravili, jsme neproměnili," litoval.

Čáslavští mají za sebou týden zimní přípravy a i když si Jan Růžička ze středečního zápasu odnesl drobný šrám nad okem, tým zdravotní problémy netrápí. "Jsem rád, že jsou všichni zdraví," poklepal pomyslně na dřevo asistent trenéra.

Branky: 72. Kučera - 75. L. Müller. Rozhodčí: Pudil - Onderka, Herda. ŽK: Hlava - Martínek. Čáslav: Fryšták (59. Rohel) - Petričko, Ptáček, Hejný, Růžička (59. Fikejz) - Ledvay, Hlava, Breite, Kunášek - Pechar, Kučera. Trenér Zdenko Frťala. Ovčáry I. pol.: Tomko - Matějček, Chalupa, Studený, Viskup - Štefan, Martínek, Krejcar, M. Müller, Brusch - Dido. Ovčáry II. pol.: Straka - Štefan, Chalupa, Studený, Keresteš - Jeník, Krejcar, Brusch, Čemba - P. Hyka, L. Müller.