V první finálové bitvě Chrudim prohrála!

6. květen 2010, 07:33

Chrudim - Nečekaný úvod má finálová série nejvyšší futsalové soutěže. Pětinásobný mistr ERA-PACK Chrudim podlehl v prvním utkání Balticfloře Teplice 1:4 a v sérii hrané na tři vítězná utkání je tak v nevýhodné pozici. Druhý zápas se hraje v sobotu 15. května znovu v chrudimské hale.

Chrudim - Teplice 1:4 (1:3)

První finále přineslo kvalitní futsalovou podívanou a i když to zpočátku vypadalo na gólové hody, diváci viděli "jen" pět branek. Výsledek je na první pohled překvapivý, ale vítězství hostujícího celku je zasloužené. Ani domácí nezahráli špatně, ale jejich prohra přišla díky neplodnosti v koncovce.

Utkání mělo rychlý úvod a Kopecký a poslal domácí již v 5. mintuě po rozehraném rohovém kopu do vedení. Koho by napadlo, že to byl poslední střelecký úspěch domácích středečního večera… Teplice se s nepříznivým stavem netrápily dlouho. Již za minutu našel Isaev před brankou Dlouhého a český reprezentant srovnal na 1:1. A další direkt přišel hned v zápětí - Tolstov totiž vstřelil gól na 1:2. A to se psala teprve 7. minutě utkání… Pak střelecké dostihy ustaly a hrálo se vyrovnané utkání, kde se do zakončení dostávaly obě strany. Nicméně do konce poločasu padla již jen jedna branka, když se 15. minutě totiž fantasticky „teplický“ Brazilec Guilherme, bodlem opřel míč o břevno a od něj ho poslal do sítě - 1:3!

Po změně stran bylo znát, že Balticflora se soustředila především na obranu. To jí umožnil dvougólový náskok a tak to byli domácí, kdo se musel tlačit dopředu. Deset minut před koncem sáhli domácí k power-play, jenže ani hra s jedním hráčem navíc domácím nesvědčila. Jejich hra postrádala moment překvapení a po nepřesnostech přišlo několik pokusů hostujícího týmu o zakončení přes celé hřiště do odkryté branky.

Ale domácí měli v tomto směru dlouho štěstí, až v poslední minutě se povedla střela do odkryté branky Tolstovovi a tím bylo skóre uzavřené na konečných 1:4.

Ohlasy po utkání

Tomáš Meller (kapitán ERA-PACKu): "Utkání se nám nepovedlo, dokázali jsme si sice vypracovat šance, ale nedávali jsme z nich góly. Teplice potvrdily, že se stále zlepšují a dnes předvedly perfektní obrannou hru, potvrdily, že budou těžkým soupeřem. Příště musíme hrát o dost lépe dozadu, dostávali jsme totiž dost laciné góly."

Martin Dlouhý (kapitán Balticflory): "Favorit byla dnes Chrudim, ale my jsme se na zápas dost dlouho a pečlivě připravovali. Dnešní zápas se nám povedl a zvládli jsme ho, i když jsme prohrávali. Šťastně jsme dokázali vyrovnat a pak otočit výsledek. Pak jsme se snažili držet míč, zlom podle nás přišle s gólem na 1:3. Pak jsem si hlídali výsledek… Utkání bylo napínavé a takhle bude vypadat série až do posledního utkání."

Ota Stejskal (trenér ERA-PACKu): "Soupeř dnes velmi dobře bránil, právě jeho obrana rozhodla o výsledku utkání. Udělali jsme chybu za stavu 1:1, kdy nastal zlom s gólem na 1:2. Nepadalo nám to tam do branky, soupeř byl v utkání efektivní a to bylo klíčové. Prohráli jsme bitvu, ale ne válku…"

Branky: 5. Kopecký - 6. Dlouhý, 7., 40. Tolstov, 15. Guilherme. Chrudim: Meller, Hlouš - Mareš R., Mareš M., Cacau, Max, Kopecký, Popelka, Pica Pau, Mikan, Rešetár. Teplice: Forssetto, Kalina - Guilherme, Evandro, Dlouhý Isaev, Vinicius, Reinhardt, Graciano, Tolstov.