Vousy Benimu Simitči porostou dál, Benago prodloužilo sérii bez prohry

12. říjen 2012, 23:37
(aktualizováno: 13. říjen 2012, 00:05)

Zruč nad Sázavou - Dosud neporažené Benago Zruč nad Sázavou v pátek večer přivítalo futsalisty Nejzbachu Vysoké Mýto. Souboje obou soupeřů bývají velmi vyrovnané, což se potvrdilo i v pátečním duelu pátého kola nejvyšší soutěže.

Zruč n. S. - V. Mýto 3:1 (1:0)

Střetnutí nabíralo tempo jen pozvolna, úvodní taktickou bitvu domácí ukončili v 8. min., kdy Rodek vyvezl míč z vlastní poloviny a Brahimi rychlý brejk zakončil gólově - 1:0. V 10. min. mohl vedení Benaga navýšit Rodek, který však po špatném autu hostů a samostatném postupu mířil vedle. Notnou dávku štěstí si Zručští vybrali ve 14. min., kdy ránu Semeráda zastavilo břevno jejich branky, ovšem více gólových příležitostí se urodilo na druhé straně: V 19. min. jasnou šancí Brahimiho zlikvidoval gólman Gerčák a z dorážky neuspěl ani Váňa. Sedm vteřin před koncem první půle Váňa ztrátou míče nabídl soupeři rychlý protiútok, ovšem Formánek bránu netrefil.

Válka nervů pokračovala i po přestávce: Gólman Zruče Kudrna reflexivně zastavil ránu Münzbergera, na druhé straně na L. Gerčáka nevyzrál Váňa. Ve 28. min. Nejzbach domácí nepříjemně zmáčknul v jeho pokutovém území, ovšem výsledkem byla série nepřesných střel. Ve 31. min. jeden z výletů brankáře L. Gerčáka na polovinu soupeře potrestal Mullai do prázdné brány a o tři minuty později hrubka L. Gerčáka darovala branku Holečkovi - 3:0.

Hosté ve 36. min. chytře rozehráli aut a J. Gerčák korigoval na 3:1, domácí jim toho ovšem více nepovolili a tak prodloužili svou letošní skvělou sérii bez porážky.

"Mrzí mě první poločas, mohli jsme dát tři, čtyři další branky. To byly tutovky!" nebyl úplně spokojený s prvním dějstvím trenér Benaga Beni Simitči. Ten svůj tým napádal především k pozorné obraně. "Na soupeře jsme byli připraveni, jeho dlouhé hráče jsme vyřadili ze hry," upozornil a pokračoval: "Útočníky Holečka a Váňu jsem nechal více bránit, naopak obránce jsem poslal dopředu napadat rozehrávku soupeře. Vysoké Mýto ze hry žádnou šanci vlastně nemělo. Klukům musím poděkovat, taktiku dodrželi na sto procent."

Tvář Beniho Simitči už zdobí pořádný plnovous. Prohlásil, že se oholí až po první porážce. "Pokud takto budeme pokračovat, vousy mi porostou ještě hodně dlouho," vrátil se k utkání s Vysokým Mýtem a zdůraznil: "Podali jsme týmový výkon. Na tým jsme chtěli vsázet i vloni, ale teprve letos se nám to daří. Hrajeme týmově a to je klíč ke všemu. Jako tým můžeme sehrát rovnocenou partii i se silnějšími soupeři."

Branky a asistence: 8. Brahimi (Rodek), 31. Mullai, 34. Holeček - 36: J. Gerčák.. Rozhodčí: Sebök - Rybka. ŽK: Váňa - Formánek. Zruč n. S.: Kudrna - Lištván, Váňa, Brahimi, Rodek - Kopecký, A. Simitči, Holeček, Mullai. (Mareš - Veselý, Král). V. Mýto: L. Gerčák - Münzberger, Formánek, Vágner, Semerád - J. Gerčák, Jeníček, Novotný, Michalec - Brychta, Krátká, Netolický. (Till - Forgáč). Trenér Roman Páral.