Jiří Vyhnánek ze sboru dobrovolných hasičů Uhlířské Janovice opět vybojoval medaili na Mistrovství ČR

16. červenec 2015, 11:10

Praha - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka pořádalo ve dnech 8.-12.července Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu. Hlavní část soutěže probíhala na Atletickém stadionu Slavia a účastnili se jí vítězové Krajských soutěží v jednotlivých kategoriích. Sbor dobrovolných hasičů Uhlířské Janovice měl na Mistrovství České republiky také své zástupce.

V kategorii jednotlivců postoupili bratři Jan a Jiří Vyhnánkovi. Soutěž dorostu probíhala o víkendu. V sobotu museli kluci jako první disciplínou zvládnout test znalostí z požární ochrany. Ten měli oba bez chyby a z této disciplíny si zapsali 1.místo. Ještě v sobotu se pak představili na trati 100m překážek. Oba si vylepšili své osobní maximum. Jirka v kategorii středního dorostu zaběhl čas 18,20 a ten stačil na 4.místo. Honza v kategorii staršího dorostu předvedl skvělých 17,03 a skončil na 2.místě. Poslední disciplínou, kterou běhají jednotlivci je dvojboj. Ten byl na pořadu dne v neděli. Honza si ale zrovna v tento den vybral svou smolnou chvilku. Ani jeden pokus se mu nepodařil a 13.místo z této disciplíny znamenalo pokles na celkové 8.místo. I tak ale Honza zaslouží uznání, neboť teprve po soutěži přiznal, že běhal s bolestmi v noze, ze kterých se vyklubala zlomenina v nártu. S tou absolvoval celou přípravu i samotnou soutěž.

Co se nepodařilo staršímu z bratří, to naopak vyšlo tomu mladšímu. Jirka, který se již pyšní 2.místem z Mistrovství ČR v kategorii mladšího dorostu z loňského roku, udržel nervy na uzdě, proskok oknem i stavění hasícího přístroje zvládl perfektně a v čase 16,15 dvojboj vyhrál. Díky vítězství v dvojboji Jiří Vyhnánek vybojoval v hodnocení Mistrovství České republiky 3.místo v kategorii středního dorostu. Jménem našeho Sboru tímto oběma děkuji za reprezentaci Sboru i Města Uhlířské Janovice a Jirkovi gratuluji k dalšímu medailovému umístění.