V zimním hasičském víceboji bojovalo celkem šestnáct žákovských družstev

8. březen 2015, 23:22
(aktualizováno: 8. březen 2015, 23:24)

Žehušice - V sobotu 7. března 2015 mladým hasičům začala letošní soutěžní sezona a to v Žehušicích v tělocvičně místní základní školy, kde proběhl Hasičský víceboj. Přijelo sedm družstev starších žáků a devět družstev mladších žáků.

Nejdříve mladé hasiče čekaly tyto soutěže: cvakání hadic s překážkovou dráhou, uzlová štafeta, rozhazování hadic na přesnost, řetěz, hasičský vědomostní test, rozvinutí a smotání hadice na rychlost. Dále následovaly: házení a chytání míčků na přesnost, přenášení závodníka pomocí zdravotnické stoličky, člunkový štafetový běh, procvičení paměti, skládačka na čas. Závěrečnou disciplínou byla vybíjená.

Součet všech umístění z dvanácti disciplín rozhodl o celkových výsledcích. V kategorii mladší žáci se na stupni vítězů umístili na 1. místě Církvice, na 2. místě Svatý Mikuláš a na 3. místě Žleby A. V kategorii starší žáci stejného bodového součtu dosáhla družstva Uhlířských Janovic a Církvice a podělila se o první místo, na 3. místě skončilo družstvo Chotusice A. Nyní mladé hasiče již čekají venkovní soutěže hry Plamen a ligy v požárním útoku Soptík.