Do jarní části druhé ligy mladší dorostenci vykročili pravou nohou!

23. únor 2017, 04:08

Zruč nad Sázavou - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zahájil v neděli 19. února po dvouměsíční zimní přestávce jarní část 2. ligy MD - Čechy SV, když v utkání 12. kola přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou severočeský tým HSK Tygři Ústí nad Labem.

Kutná Hora - Ústí n. L. 38:23 (18:7)

Tým ústeckých TYGRŮ přezimoval v druholigové tabulce na posledním 10.místě bez bodového zisku, SPARTA na 5.místě se ziskem 8 bodů. V podzimním utkání v Ústí svého soupeře porazila jednoznačně 22:39. Vzhledem k těmto skutečnostem nastupoval do úvodního jarního utkání kutnohorský tým určitě v roli jasného favorita.

A předzápasové prognózy se od úvodních minut nedělního utkání začaly potvrzovat. Dorostenci SPARTY svého soupeře celkem jasně přehrávali a vývoj skóre to potvrzoval. Ve 3.minutě byl stav 4:0, v 8.minutě sice pouze 6:3, ovšem v 16.minutě již 12:3, ve 20.minutě 14:5, ve 25.minutě17:5 a 1.poločas nakonec skončil jasným vedením kutnohorského týmu o 11 branek v poměru 18:7.
2.poločas již byl herně i výsledkově přece jenom vyrovnanější, oba soupeři mysleli méně na obranu a více na útok a tak v něm padlo více branek, než v tom prvním / 25 oproti 36 /. Ale dorostenci SPARTY si nadále udržovali jasné vedení – ve 35.minutě byl stav 23:11, ve 45.minutě 29:17, v 55.minutě 35:21 - a zcela bezpečně dovedli úvodní jarní utkání do vítězného konce. Svého soupeře porazili vysoko o 15 branek v poměru 38:23.

Trenér SPARTY Jiří Hasala neměl sice k dispozici kompletní kádr, když chyběli Horák / nemoc /, Šimon / hrál Žákovskou ligu za Jičín /, Klouček a D.Novák / jiné důvody /, přesto byl s předvedenou hrou a hlavně s výsledkem spokojen. Slušně zachytal Marek Fojta, střelecky se tentokrát mimořádně dařilo Danovi Jeničkovi / 17 branek je jeho osobní rekord /. Nejlepší střelec soutěže Michael Procházka tentokrát spíše svým spoluhráčům branky připravoval, přesto i on skóroval 9x. Prosazoval se i Ondra Winter / 6x / a poprvé se v kutnohorském dresu představil hostující Pavel Novák z Ledče nad Sázavou, který se také 3x zapsal do střelecké listiny. A 2x dokázal skórovat i Jarda Valeš, brankář starších žáků SPARTY, který týmu mladších dorostenců ve 2.lize vypomáhá v poli.

Celkově lze konstatovat – zasloužené vítězství mladších dorostenců SPARTY a dobrý vstup do jarní části druholigové soutěže.
SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Jeníček 17, Procházka 9, Ginter 6, Novák P. 3, Valeš 2, Červený 1, Schovanec a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Artl / Praha / - Škarda / Chomutov /, DIVÁCI: 17.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
Po prvním utkání po zimní přestávce zavládla  spokojenost. Vzhledem k tomu, že máme téměř nejvíce obdržených gólů v soutěži, kladl jsem důraz na poctivou obranu. V tomto smyslu to hráči dodrželi pouze v prvním poločase. V tom druhém, pod dojmem snadného vedení, polevili a soupeř toho dokázal využít. Líbil se Procházka, který splnil úlohu střelce a k mé velké spokojenosti i úlohu dirigenta jak v útoku, tak i v obraně. Střelecky to prospělo Jeníčkovi, ale hlavně celkovému dojmu z předvedené hry celého týmu. Solidní výkon předvedl v brance Fojta a po nervózním začátku se předvedla i nová posila Pavel Novák z týmu Ledče. Bojovník Ginter potřebuje vylepšit přihrávky. Červený po nemoci předvedl standartní výkon, Schovanec občas na hřišti trochu ,,bloudil ", ale dodržoval mé pokyny, což se cení stejně jako u Valeše. Zatloukal se líbil na střední spojce s jeho přehledem. Nyní nás čeká tým Dvora Králové, tak doufám,že se již zapojí marodi, prázdninkáři a Ondra Šimon,který hostuje v Jičíně pro potřeby Žákovské ligy.

Ostatní výsledky 12.kola:
LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Bělá 25:31, 1.HK Dvůr Králové - SOKOL Vršovice „B“ 26:21, LOKOMOTIVA Louny - TJ Náchod 33:27, l.HC Pardubice a SOKOL Úvaly měly volno.

Příští program:
V neděli 26. února přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v utkání 13.kola 2.ligy od 9,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou východočeský tým – 1.HK Dvůr Králové nad Labem.