Dobře chytající Valeš podpořil útoky Sparty přesnými pasy

26. září 2018, 00:04

Kutná Hora - Mladší dorostenci házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora v neděli 23. září hostili v utkání druhého kola středočeského přeboru ve sportovní hale Klimeška svého okresního rivala - Jiskru Zruč n. S.

Kutná Hora - Zruč n. S. 30:18 (16:5)

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

První poločas byl celkem jednoznačnou záležitostí dorostenců SPARTY. Hosté sice ve 3.minutě vedli 1:2, následovala však 6ti branková šňůra domácích a ve 12.minutě byl stav 7:2, po snížení hostů na 7:4  však další, tentokrát 8 branková šňůra znamenala ve 27.minutě již stav 15:4. 1.poločas nakonec skončil vysokým a zaslouženým vedením kutnohorských dorostenců v poměru 16:5.
V první polovině 2.poločasu hosté mírně snížili vedení domácích, do 49.minuty až na 24:15. Avšak domácí kontrovali 6ti brankovou šňůrou a odskočili do 58.minuty až na 30:15, v samém závěru hosté 3 brankami snížili na konečných 30:18. Mladší dorostenci SPARTY v nedělním utkání zvítězili zaslouženě, výkon ovšem nebyl nic moc. Příliš mnoho pokažených přihrávek, nezpracovaných míčů a zahození řady tutovek, to by se ve vyrovnaném utkání jistě negativně projevilo na konečném výsledku. Je tedy hodně co napravovat a co zlepšovat.

Jinak výborně zachytal Valeš / krom jiného chytil hostům i obě sedmičky /, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Klouček, Červený a D.Novák. Ale pochvalu za konečný výsledek celý tým určitě zaslouží.

Z týmu JISKRY byl jednoznačně nejlepším střelcem Osovskij, autor 8 branek, tři přidal Herud, po dvou Ruth a Vilímovský.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge?
V nedělním utkání s blízkým soupeřem jsme těžili hlavně z rychlého přechodu, kde se uplatnily Valešovi pasy. I rychlý útok přes spojky nebyl špatný. Tímto způsobem jsem dali soupeři hodně laciných gólů. Utkání mělo ovšem i několik stinných stránek. Často nám dělaly problém základní věci, jako dribling a přihrávky. Budeme to přisuzovat menší rozehranosti. Věřím, že i větší účast některých hráčů na trénincích nebude ku škodě. Celkově chci ale kluky pochválit ze přejetí soupeře v krásném domácím prostředí.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Klouček 8, Červený 7, Novák D. 7, Novák F. 3, Novotný 3, Kail 1, Machander, Pektor 1, Ečer, Capouch, Rakaš, Salák a Veselý. Trenér: Falge Jan.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 0 – 2/0, ROZHODČÍ: Kotěšovec - Fojta / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 34.

Další výsledek 2.kola:
SPARTAK Příbram – TJ Praha Chodov JM  20:35.

V neděli 30. září čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 3.kola SP, ve kterém zajíždí do Prahy, kde od 12:00 hodin nastoupí ve sportovní hale týmu TJ Praha Chodov JM.