Dorostenci Kutné Hory zakončili sezonu porážkou, v příštím roce budou ale silnější

2. květen 2011, 21:42
(aktualizováno: 2. květen 2011, 21:42)

Kutná Hora - Ve svém posledním utkání 2. ligy SD - Čechy přivítal tým starších dorostenců Sparty v neděli přední tým soutěže, pražský TJ Chodov Jižní Město. Hosté přijeli v roli vysokého favorita, vždyť v podzimním utkání doma Kutnou Horu porazili vysoko 44:21 (20:12).

Kutná Hora - TJ Chodov Jižní Město 24:30 (16:12)

Nedělní utkání bylo od úvodních minut poměrně vyrovnané a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. O tom svědčí vývoj skóre – 1:0, 1:2, 3:4, 6:4, 6:7, 7:8, 10:8, 11:10 a ve 26.minutě byl stav vyrovnaný 11:11. Závěrečné minuty prvního poločasu však dorostenci SPARTY zvládli báječně a do kabin odcházeli s náskokem 4 branek – na ukazateli svítilo překvapivé skóre 16:12.

Začátek druhého poločasu však byl, oproti konci toho prvního, jako den a noc. Domácí se herně trápili a hosté dávali jednu branku za druhou. Za úvodních 6 minut dali 5 branek a přešli do vedení 16:17. Poté ještě dvakrát přešli do jednobrankového vedení domácí – 18:17 a 19:18, od 47.minuty a vyrovnaného stavu 20:20 však již byl ve vedení pražský favorit. Nejprve odskočil na 20:23 a v 50.minutě na 21:25. Domácí tým ještě zabojoval a dokázal snížit v 53.minutě na rozdíl branky jediné – 24:25, závěrečné minuty utkání však patřily Chodovu. Ten pěti brankami v rozmezí 56. - 60. minuty upravil na konečných 24:30. V utkání tedy zvítězil favorizovaný Chodov, dorostenci Sparty však bojovali ve svém posledním utkání druholigové sezóny až do konce. Škoda několika zazděných tutovek, výsledek mohl být daleko vyrovnanější. Střelecky se opět prosadila nejvíce dvojice Pícha - Bielický, ostatní spíše paběrkovali.

Přesto účast v letošním ročníku 2. ligy starších dorostenců a dosahované výsledky v ní (předposlední místo se ziskem 8 bodů) jsou určitě pro kutnohorský tým dobrým vkladem do budoucna. Tým se v soutěži jistě udrží a navíc může hrát v příštím ročníku ve stejném složení. Letos byl kádr tvořen ze tří čtvrtin z hráčů z kategorie mladších dorostenců a tak se ani více od tohoto mladého kolektivu nečekalo. Příští sezóna již bude jistě výsledkově lepší

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Pícha 11, Bielický 7, Brož 3, Falge 2, Nádvorník 1, Kuře, Koriťák, Petránek a Stehlík. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 3/2. Sedmičky: 6/5 - 2/2. Rozhodčí: Říhová (Písek) - Sovová (Praha). Diváků: 36.