Dorostencům Sparty se na Klimešce nedařilo, podlehli Lions Hostivice 20:40

13. říjen 2023, 00:33

Kutná Hora - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v neděli mistrovské utkání 4. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici středočeského soupeře – tým Lions Hostivice. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů. Po třetím odehraném kole byl tým Hostivic s plným počtem šesti bodů na 2. místě průběžné tabulky soutěže, naopak Sparta poslední jedenáctá bez bodového zisku.

Kutná Hora – Hostivice 20:40 (10:18)

A podle toho také průběh utkání vypadal. Hosté byli po všech stránkách jasně lepší a skóre celkem jednoznačně narůstalo v jejich prospěch. V 10.mintě vedli 2:6, ve 20.minutě 5:13 a 1.poločas nakonec skončil vedením Hostivic o 8 branek v poměru 10:18.
A ve 2.poločase se nic nezměnilo, hosté SPARTU jasně přehrávali a nakonec si z Kutné Hory odvezli zaslouženě oba body za vysoké vítězství o 20 branek v poměru 20:40.

Tým mladších dorostenců SPARTY si v nedělním domácím utkání připsal další vysokou porážkou a opět se potvrdilo, že tato premiérová druholigová sezona bude pouze o získávání zkušeností.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Hanuš 6, Pajer 6, Čábelka 3, Kamenář 1, Kopecký 1, Kostrec 1, Loužil 1, Stýblo 1 a Hovorka. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 1/, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 49.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Bohužel se nám nepodařilo navázat na dobrý výkon z minulého týdne. Na začátku jsme neproměnili několik šancí, soupeř nám rychle odskočil a my jsme na to nedokázali reagovat. Celý zápas jsme měli problém překonat výbornou obranu Hostivic, z toho plynulo velké množství ztracených míčů, které soupeř trestal rychlým útokem. Nezbývá, než se oklepat, trénovat  a věřit, že příští soupeř z Vršovic bude o něco hratelnější.

Ostatní výsledky 4. kola:
SOKOL Úvaly - LOKOMOTIVA Vršovice 24:18, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí – JISKRA Havlíčkův Brod 34:32, HÁZENÁ Rokycany - TALENT Plzeň B 36:36, 1.HC Pardubice - JISKRA Třeboň B 34:26, HBC Strakonice 1921 měl VOLNO.

Příští program:
V 5.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 15.října od 15:00 hodin ve sportovní hale pražského týmu LOKOMOTIVA Vršovice.