Gólman Sparty Valach na všechno nestačil, starší žáci zakončili mistrovskou sezonu prohrou

25. říjen 2018, 00:40

Úvaly - Starší žáci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora zakončili v sobotu 20. října podzimní část mistrovské soutěže: V utkání 5. kola středočeského přeboru nastoupili ve sportovní hale v Úvalech proti domácímu týmu Sokol Úvaly.

Úvaly - Kutná Hora 37:20 (14:6)

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem / ten ovšem odehraje všechna utkání na hřištích soupeřů /. Hraje se systémem každý s každým, hrací doba je 2x25 minut.

Kutnohorský tým držel s domácími krok pouze v úvodní desetiminutovce, když v 9.minutě vyrovnával na 3:3. Ale v dalším průběhu již měli navrch domácí, kteří do 15.minuty odskočili na 7:3, v 18.minutě byl stav 11:4 a 1.poločas nakonec skončil vedením SOKOLA o 8 branek v poměru 14:6.

Také od začátku 2.poločasu měl domácí tým herně navrch a postupně zvyšoval své vedení. Ve 30.minutě vedl 20:8, ve 35.minutě již o 15 branek - 24:9. V posledních 15-ti minutách se již rozdíl nijak výrazně nezvyšoval, ve 40.minutě byl stav 28:14, ve 45.minutě 31:15 a konečný výsledek byl 37:20. Domácí zvítězili zcela jednoznačně a vysoko o 17 branek, ve většině herních činností byli zkrátka v utkání lepší.

Starší žáci SPARTY podali v Úvalech celkem očekávaný a standardní výkon, na domácí to však nestačilo. Slušně zachytal brankář Valach, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Pařez, Veselý, ostatním se dařilo méně.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Josef Salák?
Zápas, kde bohužel skóre neodpovídá předvedenému výkonu. Kluci se statečně prali s lepším týmem a byli mu vyrovnaným soupeřem. Bohužel naše ohraná písnička se hraje dál. Velké množství technických chyb, které plynou z vyšší rychlosti házené a neproměňování vyložených šancí. Přišlo mi, že s jejich gólmanem spíše hrají vvbíjenou než, že chtějí dát branku. Instrukce zněly jasně, střílet nahoru avšak většina našich střel byla dolu, kde to domácí pochytal. Největší pochvalu zaslouží náš gólman Valach, který chytal pořád naplno i za špatného stavu a nevypouštěl žádný zákrok. Hráli jsme dobře i přes pivoty, obrana byla mnohem lepší než minule, ale takový soupeř hned trestá každou chybu.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/, Valach /br/ - Pařez 7, Veselý 5, Rakaš 3, Capouch 2, Novotný 2, Pektor P. 1, Musil, Ptáčník a Salák O. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 4/3 – 2/0, ROZHODČÍ: Doškář - Chýle / oba Úvaly /, DIVÁCI: 183.

Tým starších žáků SPARTY ještě čeká v neděli 4.listopadu kvalifikační turnaj všech pěti středočeských týmů o jedno postupové místo do Žákovské ligy a odehraje se ve sportovní hale v Úvalech.