Házenkáři Sparty z domácího duelu se Strakonicemi B urvali jeden bod

17. říjen 2019, 03:12

Kutná Hora - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v neděli přivítali v utkání 4. kola 2. ligy JV - Čechy na Klimešce jihočeského soupeře, tým HBC Strakonice 1921 B.

Kutná Hora - Strakonice B 30:30 (13:16)

S „béčkem“ Strakonic si kutnohorský tým v loňské druholigové sezóně dokázal poradit v obou utkáních, nejprve na podzim 2018 zvítězil v jeho hale 20:22 a poté i na jaře 2019 doma na Klimešce 34:22. V konečné loňské tabulce 2.ligy skončil tým SPARTY na 6.místě s 19 body, Strakonice „B“ na 7.místě s 16 body. Letos rozehrál tým Strakonic sezónu výborně a po 3.kole měl na svém kontě plný počet 6 bodů. To SPARTA získala pouhý bod za domácí remízu s Havlíčkovým Brodem.

Nedělní mistrovské utkání rozehráli lépe hosté, ve 2.minutě vedli 0:2, později 1:3, 2:4 a v 5.minutě 3:5. Tým SPARTY se rozehrával postupně, až v 8.mintě dokázal srovnat na 5:5 a po vedení hostí 5:7 třemi brankami v řadě přešel ve 13.minutě poprvé do vedení 8:7, v 16.minutě ještě vedl 9:8. Ale další minuty patřily hostujícímu týmu, který do 21.minuty 4 brankovou šňůrou otočil na 9:12 a po 10 brance domácích zvýšil do 25.minuty na 10:14, ve 27.minutě vedl 11:15. SPARTĚ se sice podařilo na začátku poslední minuty prvního dějství snížit na 13:15, poslední slovo však měli hosté, kteří v závěru zvýšili své vedení na poločasových 13:16.

Začátek 2.poločasu byl celkem vyrovnaný, ve 36.minutě byl rozdíl stále tříbrankový – 16:19. SPARTA ale bojovala a 3 brankami do 38.minuty srovnala na 19:19, po 20 brance hostí 2 brankami opět přešla do vedení, ve 42.minutě byl stav 21:20. Ale hosté odpověděli také 3 brankami a ve 43.minutě si vedení berou zpět, stav je 21:23, o minutu později 22:24. Avšak SPARTA dřela dál a 4 brankami v rozmezí 45.-49.minuty jde do vedení 26:24, později 27:25 a v 53.minutě ještě vede 28:26. A i když měla minimálně 3 šance na navýšení náskoku na tříbrankový rozdíl, neděje se tak a hosté to potrestají. Třemi brankami otáčejí do 57.minuty na 28:29 a když domácí vyrovnávají v 58.minutě na 29:29, v předposlední 59.minutě si opět berou vedení ve svůj prospěch, stav je 29:30. Ale přece jenom v poslední minutě SPARTA opět mění skóre, tentokrát naposledy, když svou 30 brankou vyrovnává na 30:30.

Závěrečnou šanci na dvoubodový zisk mají sice ještě hosté, SPARTA však jejich poslední útok ubrání a tak se oba soupeři rozcházejí dělbou bodů.

SPARTA tedy podruhé doma zabodovala, podruhé ovšem bere pouze bod za remízu. A 2 body po 4.kole, z nich se 3x představila doma, tak to není nijak závratný vstup do soutěže, spíše naopak. Ovšem soupeř to byl tentokrát silný, doposud neprohrál / 3 vítězství + 1 remíza / a tak nutno ocenit bojovný výkon kutnohorského týmu.

Valnou část utkání odchytal Hroch, připsal si 11 zákroků a měl úspěšnost 27,5%. Krátký úsek 2.poločasu odchytal Šnajdr, který z jediné přímé střely inkasoval a byl tedy bez zákroku. Hráčům v poli nelze upřít snahu, dřeli a bojovali, na druhou stranu poztráceli zcela zbytečně několik důležitých míčů a také neproměnili několik tutovek. A to hodně zamrzí, hlavně při takto vyrovnaném průběhu, kdy rozhoduje každý míč, každá šance. A jak se dařilo hráčům v poli ? Výborný výkon podal Falge, střelbu měl 8-7, Hájek 1-1, Hovorka 5-4, Polívka D. 12-6, Jeníček 8-4, Veselý Š. 2-1, Pícha 9-3, Brož 3-1, Polívka P. 7-2, Veselý M. 4-1 a pouze Salák se do zakončení nedostal. Celkově měl tým SPARTY střelbu 59-30 = úspěšnost 50,8%. Poměrně dost a to 7 střel šlo mimo, 4 skončily na tyčích a 1 se zastavila v blocích hostující obrany. Naopak, obrana SPARTY si připsala 2 bloky a 10 získaných míčů, oproti tomu v útoku mnohdy hodně zbytečných 14 ztrát.

Hostující brankář si připsal v utkání celkem 17 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Zdychynec, autor 13 branek, kterého obrana domácích jen horko těžko zastavovala.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:
V zápase  s těžkým soupeřem jsme dokázali bojovností a nasazením vydřít bod. Zlepšili jsme útočnou fázi, ale stále nás trápí obrana a produktivita střelby. Navíc dokážeme chvíli předvádět velmi dobrou házenou, abychom vzápětí dojem zkazili zbytečnými chybami a nekoncentrovaností. Děkuji hráčům za přístup zejména ve druhém poločase, o vítězství nás připravila velká smůla v koncovce. Přesto si neodpustím kritiku. Oproti loňskému podzimu postrádáme sebevědomí  a lehkost, ty  nepřijdou samy, ale s kvalitním tréninkem. Uvidíme, jestli rostoucí úroveň hry potvrdíme v příštím zápase.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Šnajdr /br/ - Falge 7, Polívka D. 6, Hovorka 4, Jeníček 4, Pícha 3, Polívka P. 2, Brož 1, Hájek 1, Veselý M. 1, Veselý Š. 1 a Salák. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 4/4, ROZHODČÍ: Deml / Pardubice / - Dvořáček / Praha /, DIVÁCI: 63.

Ostatní výsledky 4. kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Úvaly 22:27, JISKRA Třeboň - LOKOMOTIVA Vršovice 32:22, SLAVIA Praha – SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 33:28, 1.HC Pardubice - LOKOMOTIVA České Budějovice 34:31, SOKOL Dolní Cerekev měl volno.

Další program:
V 5.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Jižních Čech, kde v neděli 20.října nastoupí již od 10:30 hodin v hale týmu SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.