Kutnohorští dohrávali bez opory Hájka, zranil se a sezona pro něj skončila předčasně

24. květen 2011, 08:52
(aktualizováno: 24. květen 2011, 08:52)

Praha - Tým kutnohorských házenkářů v neděli zavítal do Prahy, kde v utkání předposledního - 13. kola Společné regionální ligy nastoupil v hale vedoucího týmu soutěže - HK Slavia Praha.

Slavia Praha  - Kutná Hora 24:21 (15:11)

V podzimním utkání Sparta doma se Slavií prohrála brankou těsně před závěrečným hvizdem 24:25 a v průběžné tabulce byla před nedělní odvetou na druhém místě se ziskem dvaceti bodů, zatímco vedoucí Slavia měla na svém kontě 21 bodů a jedno odložené utkání k dobru (doma 27. května s Libčicemi).

Úvodní branku dala z prvního útoku Sparta, domácí vzápětí vyrovnali, to vše v první minutě utkání. Poté oba soupeři ubránili několik útoků, až v rozmezí 4. - 5. minuty domácí třikrát za sebou dali branku z rychlého protiútoku (po nedůrazné střelbě hostů) a rázem byl stav 4:1. Do 10. minuty stihla Kutná Hora snížit na rozdíl branky jediné - 4:3, totéž se opakovalo ve 12. minutě - 5:4. Domácí poté zvýšili na 7:4, v 15. minutě to bylo opět o branku – 7:6. Druhá polovina prvního poločasu se ale domácím vydařila lépe, nejprve odskočili na 9:6, ve 22. minutě na 12:7 a ve 25. minutě dokonce na 14:8. V závěrečné pětiminutovce Sparta dokázala snížit na poločasový rozdíl čtyř branek, Slavia tedy odcházela do kabin s vedením 15:11. Posledních pět minut prvního poločasu již hrála Sparta bez opory obrany Hájka, který si po nezaviněném dopadu těžce poranil koleno a musel být ze hřiště odnesen. Do utkání již poté nemohl zasáhnout, byl odvezen do nemocnice. Sezóna pro něj skončila.

Na začátku druhého poločasu domácí zvýšili své vedení na 16:11, Sparta se však nevzdávala a tříbrankovou šňůrou snížila do 38. minuty na 16:14. Domácí však odpověděli stejnou mincí a ve 41. minutě bylo jejich vedení opět pětibrankové - 19:14. A tímto rozdílem vedli domácí v polovině druhého dějství, ve 45. minutě byl stav 21:16. V závěrečných patnácti minutách se Sparta ještě snažila o zvrat v utkání, několikrát dokázala snížit na rozdíl tří branek - postupně na 21:18, 22:19 a 23:20. Ale zbytečnými ztrátami míčů se připravila o lepší výsledek. Domácí tak dovedli utkání do vítězného konce, když konečný výsledek zněl 24:21.

Tímto vítězstvím si Slavia zajistili vítězství v letošním mistrovském ročníku SRL a po roční přestávce návrat zpět do 2. ligy. K tomu nezbývá než Pražanům pogratulovat, v soutěži byli jasně nejlepší.

Sparta v nedělním odpoledním utkání sehrála v hale letošního suveréna soutěže poměrně vyrovnanou partii, zbytečnými technickými chybami však domácím vítězství hodně usnadnila. Devatenáct ztrát míčů, z toho jedenáct pokažených přihrávek je poměrně dost a toho zkušený tým domácích dokázal využívat.

Brankáři na obou stranách odvedli tentokrát poměrně vyrovnané výkony. Zatímco domácí dvojice si připsala čtrnáct úspěšných zákroků, dvojice Sparta jich měla patnáct. Hroch, který odchytal asi 45 minut jich měl devět a úspěšnost 31%, Červenka v posledních patnácti minutách si jich připsal šest a měl úspěšnost 60%. Střelecky se dařilo nejvíc Kůrkovi, ovšem střelba 16/6, Thieme měl solidní úspěšnost 6/4, méně již Hasala 10/4 a poprvé na jaře hrající Šimůnek 7/3. Z ostatních se již nikdo výrazněji neprosadil. Neúčast zraněného Hájka byla pro Spartu velkým oslabením.

Domácí těžili z vyrovnaného a sehraného kolektivu, střelecky se nejvíce prosadil Poříz 5 a Chahi 4, který je ve střelecké tabulce soutěže druhý za kutnohorským Kůrkou.

Spartu nyní čeká závěrečné utkání této mistrovské sezóny SRL a to v sobotu 28. května, kdy nastoupí od 14 hodin v okresním derby ve Zruči nad Sázavou proti domácí Jiskře.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kůrka 6, Hasala 4, Thieme 4, Šimůnek 3, Hájek 2, Hovorka 1, Šalátek 1, Polívka ml., Polívka st., Rudolf a Salák J. Trenér: Hájek Jiří. Napomání: 2/3. Vyloučení: 8/7. Sedmičky: 1/1 - 5/4. Rozhodčí: Průcha (Praha) - Točík (Kladno). Diváků: 40.