Minižáci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora bojovali na turnaji v Bělé pod Bezdězem

11. říjen 2018, 00:52

Bělá pod Bezdězem - V sobotu 6. října proběhl v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem třetí podzimní mistrovský turnaj házenkářského středočeského přeboru minižáků.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A opět podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje. A při vyhlášení výsledků obdrží všichni účastníci turnaje od jeho pořadatele stejné ceny za účast.

Sobotního bělského turnaje se zúčastnilo 14 týmů minižáků – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník 1+2, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, domácí SOKOL Bělá pod Bezdězem 1+2, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly 1+2, SPARTAK Příbram 1+2 a SPARTA Kutná Hora 1+2. Hrálo se na 2 hřištích a každý tým odehrál v turnaji 6 utkání  s hrací dobou 1 x 10 minut.

Tým SPARTY 1 měl postupně za soupeře – Mělník 2, Zruč, Úvaly 1, Bělá 2, Příbram 1 a Kolín.
Tým SPARTY 2 měl postupně za soupeře – Mělník 1, Kostelec, Ml.Boleslav, Bělá 1, Příbram 2, a Úvaly 2.

Trenér SPARTY Alois Salák přece jenom vše podstatné zaznamenával a tak jsou k dispozici sestavy a branky obou dvou týmů kutnohorských minižáků v tomto dalším mistrovském turnaji.

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:
Šklíba David 35, Kostrec Jan 14, Švejnoha Jiří 10, Svobodová Natálie 8, Komberec Jakub 7, Kernerová Eliška 3, Saláková Bára 2 a Hovorka Kamil.

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:
Sušanka Jakub 13, Kerner Jakub 9, Drahota Jan 1, Hanuš Jiří 1, Hanuš Václav 1, Musil Jan 1, Šimůnek Filip 1, Vojna Vincent 1 a Chvojka Jakub.

A jak hodnotil výkony svých svěřenců v tomto turnaji trenér Alois Salák?
Na turnaj do Bělé pod Bezdězem dorazilo celkem 109 hráčů a z toho 17 hráčů bylo z Kutné Hory. Jsem velice potěšen velkým zájmem dětí o tyto turnaje. Odehráli jsme 6 zápasů po 10 minutách, tedy dohromady 60 minut čisté hry, což je pro děti velký výkon (tolik trvá zápas dospělých). Hráče střídám po 2 minutách, takže 2 minuty každý hraje a 2 minuty odpočívá. Děti tedy hrají naplno každý zápas, velice to prožívají a je na nich vidět zlepšení. Každý hráč se dokáže na turnaji prosadit a vstřelit branku za což si zaslouží všichni velkou pochvalu. Pomalu se nám začínají rýsovat i gólmani.

Další, v pořadí čtvrtý podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU minižáků se bude konat v neděli 14.října a jeho pořadatelem bude sousedský HC Kolín.